YouTube’da 3D Video Dönemi

ultraHD videoları yüklemek için altyapısını geliştirdiğini duyurulan YouTube, şimdi de 3D içeriklerin izlenmesine olanak veren bir hal aldı. Bundan böyle dilerseniz YouTube videolarını 3 boyutlu olarak izleyebileceksiniz.

Tabii bu videoları izleyebilmek için bazı donanımlara sahip olmak gerekiyor. İlk olarak NIVIDA’nın 3D Vision teknolojisine sahip ekran kartı barındıran bir bilgisayarınız olması ve kullanmıyorsanız, Mozila Firefox internet tarayıcısı gerekiyor. Tabii 3D Vision gözlüklerinizin de yanıbaşında olması gerekiyor.

 

 

Ekran kartı sürücünüzün, son sürümünü ve Mozilla Firefox 4’ü yüklediktren sonra YouTube’daki 3D içeriklerden herhangi birisini açıp “HTML5 İzleme” seçeneğini aktif etmeniz yeterli oluyor. Masanızdan kalkmadan binlerce 3D videoya hemen ulaşabiliyorsunuz.

Yeni Medya Düzeni sitesindeki habere göre, YouTube, Üç Boyutlu Ürün Müdürü, Jonathan Huang, YouTube’da bulunan 3 boyutlu videoları, HTML5 ve Webm destekli olarak online yayınlanacağını açıkladı.  Huang, “3D destekli NVIDIA ekran kartı sahipleri, Mozilla tarayıcılar üzerinden binlerce 3 boyutlu videoya ücretsiz olarak ulaşabilecek” dedi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 818
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.