Efkan Forum 2 - Database Yolu ile Hackleme Yöntemi 2

Efkan forumla ilgili anlattığım dökümanda anlaşılmayan konular olduğunu bana gelen mesajlardan ve sonradan açılan konudan gözlemledim. Aslında doküman gayet açık ve netti ama daha açık olması ve herkesin bunu kavrayabilmesi için resimli ve adım adım anlaşılmayan konulara ek yapmaya karar verdim. Aslında dediğim gibi bu çok basit bir olay fakat, her zaman herkes bir olayı bir anda kavramak zorunda değil, anlatalım.

Öncelikle efkan forumun 4.3 versyonunu, yani en çok kullanılan versyonunu indirin. Yaklaşık boyutu 1.47 megabyte olup rar dosyasının içerisinde “web” ve “db” isimli iki klasör bulunmaktadır.

Kalasörler bunlar. Yani kısaca kullanıcı efkan forumu sitesine attığı zaman site şu şekilde optimize oluyor:

http://www.DOMAINADI.com/web

Datalar ise şu şekilde tutuluyor:

http://www.DOMAINADI.com/web/../db yada http://www.DOMAINADI.com/db

Bizimde asıl amacımız data yolunu değiştirmeyen arkadaşlar ile biraz dalga geçmek olacağı için bu şekilde yol alıyoruz.

Örnek bir site bulalım.

Örneğin google da yaptığımız aramada kaşımıza efkan forum kullanan bir dünya site geldi. Hemen bir kurban seçin kendinize, ben http://www.catak52.com/web yi kendime kurban olarak seçtim.

Şimdi efkan forumun db klasörünün içerinde hangi datalar vardı?

1-Chat
2-Üyeler *
3-Forum

Bu üç datanın içerisinde tüm kullanıcı ve admin şifrelerininde encryptlendiği yer “üyeler “database i. O halde sisteden bu database i indirmeliyiz. Peki nasıl.

Data yolumuz nasıldı? Bir üst klasörde sistem dışındaydı değil mi. O halde doğru data yolu sıralaması şu şekilde olmalı : http://www.catak52.com/web/../db/uyeler.mdb değil mi? Deniyoruz. Evet data yolu bu.

Şimdi datayı masaüstüne saveliyoruz. Zaten maksimum 1 mb tı geçmez. İndirdikten sonra açamazsanız sağ tıklayıp özelliklerden engellemeyi kaldır butonunu tıklayın, tekrar açın. Windows sp2 de engellemeyi stabil yapar.

Database i açtığınızda şöyle bir menü ile karşılaşacaksınız.

Tarih:
Hit: 6684
Yazar: 8mmYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.