İnternette Anonim Sörf

   Webdeki hareketlerimizden çok kolay takip edilebilir , Online reklam veren siteler tarafından tam profilimiz çıkarılabilir takip ettiğimiz / ziyaret ettiğimiz sitelerden. Bu profil çıkarma işlemi ne işe yarar ? Reklam veren siteler Ör: smileycentral.com , imgfarm.com , claria.com ( zararlı kımıl ) , funwebproducts.com , imgfarm.com , spylog.ru vb. Aklıma gelenler şuan bukadar. Profili çıkmış kullanıcılar ardı arkası kesilmeyen bu reklamların tacızine maruz kalabilmektedirler. Örneğin geçen ay Microsoft'un Claria adli SPY şirketini satın almak istemesini çıkarabiliriz , neden diyecek olursanız ( mevcut güvenlik önlemleri vb yetersiz kalmaktadır , gene bir yolunu bulup makinenize girmekte ve profilinizi çıkarmaktadırlar ).

   Bu olaylara karşılık bir nebze önlem alabilmekteyiz , kullanacağımız browserlar , yazılımlar , antivirüs yazılımları ile. Bu önlemler arasında büyük yeri olan ANONİM SÖRF'ten bahsedeceğim şimdi, piyasada birçok mevcut yazılım var Anon Sörf için fakat çoğunun ya performansı düşük ya istenilen ölçüde sizi tatmin etmiyor.

Anon Sörf ne işe yarar ? Öncelikle bunu bilmemiz lazım , Anon Sörf IP mizi gizlememize , sürekli değişen IP lerle sörfümüze kesintisiz devam etmemizdir. Tavsiye edeceğim bazı yazılımlar ;

1: Steganos Internet Anonym Pro7               ---> Screenshoot  , Download , www.steganos.com 50 Euro ( trial ı mevcut )

2: Tenebril GhostSurf 2005                           ---> Screenshoot , Download , http://www.tenebril.com/

3: ArchiCrypt Stealt 4                                    ---> Screenshoot , Download , www.archicrypt-shop.com  25 Euro, Demosunu indirin, Serial'ını zor bulursunuz.

4: JAP                                                             ---> Screenshoot , Download , http://anon.inf.tu-dresden.de  Ücretsiz

5: Winsweep 3                                               ---> Screenshoot , Download , www.winsweep.net 13 Euro( trial ı mevcut )

6: Complete Anonymous Web Surfing 3.3     ---> Screenshoot , Download , http://www.pcmesh.com/ 39 dolar ( trial ı mevcut )

7: Simon Tools Cyber Ghost 2004                 --->  Screenshoot , Download , www.s-a-d.de 20 Euro( trial ı mevcut )

Tarih:
Hit: 6356
Yazar: decameronYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.