Kolayca IBP ve phpBB forum kuruyoruz

Forum kurmanın en pratik yolu!

 

CHIP,sizler için Invision Power Board ve phpBB gibi en popüler forum script 'lerini ücretsiz bir şekilde kurmanızı sağlayan kaliteli forum servislerini araştırdı.

 

İnternetin artık her türlü konuda, bir numaralı başvuru kaynağı olduğu günümüzde, en büyük bilgi kaynağını hiç kuşkusuz forumlar ve haber grupları oluşturuyor. Tecrübe ve bilgi birikimlerinin diğer Internet kullanıcılarıyla paylaşabildiği forum platformları, artık hemen hemen her web sitesinin bir parçası haline geldi. Web sitesi tasarımcıları, kendi ziyaretçi kitlelerini oluşturup, bunların kendi arasında fikir alışverişinin de bulunabileceği bir forum alanı kurarak, -iyi yönetildiği takdirde- buraları neredeyse bir bilgi cennetine dönüştürebilirler. Web sayfası veya kendisi için forum kurmak isteyen bir kullanıcı, eğer teknik deneyimli yeterli değilse bu işin altından kolayca kalkmayabilir. Forum kurulumu için belirli bir bilgi birikimin yanında, dosyaların barındırılacağı ve ASP, PHP gibi programlama dillerini destekleyen web alanı da gerekiyor. Bu konularda yeterli bilgiye sahip değilsiniz bedava forum servislerinden yararlanabilir ve forumunuzu sadece bir kaç tıklamayla kurabilirsiniz. CHIP sizler için, Invsion Power Board ve phpBB gibi en popüler forum script 'lerini ücretsiz bir şekilde kurmanızı sağlayan kaliteli servisleri araştırdı. Forum kurmak için yapmanız gereken tek şey, tanıtılan sitelere üye olup forumunuzun ismini belirtmek olacaktır.

 

FreelBBoard

 

http://www.freeibboard.com

Forum Script'leri: Invision Power Board

Reklam: Banner

 

FreelBBoard, ziyaretçiler ücretsiz olarak sadece Invision Power Board Forum Script 'ini kurumlarına olanak sağlıyor. "2 dakika içerisinde kendi forumunuzu kurun" sloganı ile hizmet veren servise üye olmak için basit bir forum sayfasını eksiksiz doldurmak yetiyor. Bu işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasından sonra, kullaniciadi.freeiboard.com gibi bir adrese sahip oluyor ve bu adres aracılığı ile forum ana sayfasına ulaşabiliyorsunuz.

Tüm bu işlemlerin ardından, size göndermiş onay e-posta 'sında yer alan kullanıcı adı ve şifreniz ile forum yönetici paneline ulaşabilir ve gerekli ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

 

Yorum: FreeiBBoard servisi, forumlarımızı barındırdığı sunucuların hızlı olduğunu, değişik şablon dosyaları ile sayfalarınızın görünüşünü istediğiniz tarzda değiştirebileceğinizi ve karşıya dosya yükleme(upload) özelliğinin etkin olduğunu özellikler sayfasında belirtiyor. Servis tüm bunların karşılığında, doğal olarak sayfalarınıza bir reklam(banner) yerleştiriyor.

 

Navigate

http://navigate.to

Forum Script 'leri: Invision Power Board

Reklam: Banner

 

Navigate.to, sadece forum konusunda değil, web sitesi tasarımı ile ilgilenenler için sağladığı diğer ücretsiz servisleri ile de tanınıyor. Forum servisinde yararlanabilmek için öncelikle siteye üye olmanız ve daha sonra giriş yaparak Navigate.to - Services bölümünden forum kurmak için gereken basit adımları izlemeniz gerekiyor. Invision Power Board kurmanıza olanak sağlayan site, çoğu ücretsiz serviste olduğu gibi forum sayfalarının üst kısmına Banner(reklam) yerleştiriyor. 5 $ gibi bir ücret ödeyip Premium Account 'a terfi edersiniz tüm bu reklamlardan kurtulabiliyorsunuz.

 

Yorum: Navigate.to kendi forumunuzu barındırmak için iyi bir tercih olabilir. Reklamlardan sıkılanların 5 $ gibi yüksek sayılmayacak bir ücret karşılığında bunları forum sayfasında kaldırabilmesi güzel. Tüm bunların yanında site üyeliğiniz ile ziyaretçi defteri,sayaç ve URL yönlendirme gibi diğer servislerden tek tıklama ile yararlanabilmeniz ise gayet pratik.

 

Tarih:
Hit: 5833
Yazar: VoLaTiLeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.