Windows Sesleri Nasıl Değiştirilir?

Windowsun Seslerini Değiştirelim

Yıllar geçmesine rağmen "Windows İşletim Sistemi" kullananlar için hep aynı sesler artık çok sıkıcı olmaya başladı :) Şimdi çok az bir zaman ayırarak, sesleri değiştirmeye çalışacağız.

1) Windows'umuzun seslerini değiştirmek için Denetim Masası'ndan öncelikle Ses, Konuşma ve Müzik Aygıtları bölümüne girmemiz, sonrasında da "Ses efekti düzenini değiştir" ifadesini tıklamamız gerekiyor. Bu bölümde Windows'un kullanım sırasında çıkardığı seslerin bir listesiyle karşılaşıyoruz. Program olayları listesinde sistemi açılması, bir aygıtın sisteme bağlanması gibi her gün defalarca yaşadığımız olaylar görünüyor.

2)Kayıtlı ses düzenleri arasında hiç ses çıkarmayan "sessiz" ve Windows kurulumuyla birlikte gelen "Windows Varsayılan" seçenekleri bulunuyor. Farklı bir tane yaptıktan sonra kaydederek kullanabiliyorsunuz. Programın olayları listesinde gözüken olaylardan birini seçtikten sonra oynatma düğmesine tıklayarak ses dosyasını dinleyebiliyorsunuz. Olaylar için kullanılması istediğiniz sesleri seçmek elinizde.

3) Bir program olayı için farklı bir ses dosyası kullanmak istediğinizde, Gözat düşmesine tıklayarak ses dosyalarının tümünü görebiliyorsunuz buradan bilgisayarınızdaki farklı bir sesi seçerek kullanabilirsiniz. Windows'ta kullanmak üzere sesleri kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Hazırladıktan sonra kullanışlı şekilde adlandırdığınız sesleri Media klasörüne koyabilir ve buradan seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tarih:
Hit: 2754
Yazar: HaYVaNYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.