Wireless Şifresi Kırma - (Wep)

Bu döküman Tahribat.Com için yazılmıştır.

Merhabalar, wireless aglarina son dönemde cogalan ilgiden ötürü ve bircok kez crack nasil yapilir sorulari üzerine bu konuya el atmak istedim.

Öncelikle sunu acikliyayim. Spoof ve Crack islemlerinde linux olmazsa olmaz gereksinimlerdendir. Linux`u zor, anlasilmaz sadece elit kisilerin kullanabilecegi görüntüsü bircok kisinin beynine islemis nedense. Bu tabuyu asmaliyiz.

Baslangic icin Wep sifreleme algoritmasina deginmemin sebebi, bu sifreleme sisteminin en kolay kirilmasindan dolayidir. Wpa algoritmasina ileriki asamalarda deginecegim.

Wireless sifre kirmasinin genel mantigi , hedefin mac adresi snifflenir, gidip gelen paketleri toplanilir, yeterli paket elde edildiginde mac adresi kopyalanir ve sifre elde edilir.

Her şeyin kolaylaştığı bu dönemlerde, bu işlemi yapmak için sadece 5 dk bile yeterli olmaktadır. Bu konu üzerine tasarlanmış olan BackTrack 3 linux modu, wireless cracking icin hertürlü yazilimi sunmaktadir.

Crackinge başlamadan önce gereken temel 2 gereksinim var.

1- BackTrack 3

Download adresi: http://remote-exploit.org/cgi-bin/fileget?version=bt3-cd

2- BackTrack 3 ile uyumlu çalışan bir wireless kartı.

Uyumlu kart listesi: http://backtrack.offensive-security.com/index.php?title=HCL:Wireless

A) Ilk olarak BackTrack 3 ü indirin, boot cd olarak cd ye kaydedin. Bilgisayari cd`den baslatin. Sistem tam olarak acilana kadar sürekli enter tusuna basili tutun.

B) Menüden wlan monitöre girin ve cevrenizdeki wep olan wireless noktalarindan sinyali en yüksek olaninin mac adresini kopyalayin.

C) Simdi crack islemine basliyabiliriz. Öncelikle hangi bilgileri kullanacagimizi belirliyelim.

Kendi MAC Adresimiz: 00:0F:B5:88:AC:82
BSSID (Kurbanin MAC Adresi): 00:14:6C:7E:40:80
ESSID (Kurbanin Baglantisinin ismi): teddy
Access point kanali: 9
Wireless arayüzü: ath0

Bu veriler crack isleminde kullanilmis olan örnek veriler. Bunlari birebir kendi bilgilerinizle degistirmeniz gerekiyor.

#####################################################################

Tarih:
Hit: 19274
Yazar: CommunisT

Taglar: wireless şifresi kırma - (wep)


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.