HolyOne RangeScanner

Range Scanner bulabileceğiniz en hızlı port tarayıcıdır. Aynı zamanda kullanıcı dostudur.

Tarama

Tarama işlemi son derece basittir

Öncelikle tek ip mi yoksa bir ip aralığımı taramak istediğinizi seçersiniz.

Eğer Tek IP seçerseniz ve o ipye sürekli aynı http isteğini göndermek için attack modunu kullanabilirsiniz. [Beta]. Bu şekilde stress testi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer IP bloğu tarayacaksanız ki asıl zevkli olan budur, IP bloğunu programda gösterildiği şekilde alana yazınız.

Bunları bir text dosyasından Copy paste de edebilirsiniz. Ya da ISP lerin IP rangelerini yazarak, istediğiniz portta çalışan servisleri bir güzel tarayabilirsiniz.

 

Sonra hangi portları taramak istediğinizi giriniz. Az port taramak isterseniz IP aralığı hızlı taranır. Eğer fast tuşuna basarsanız en yaygın kullanılan portlar otomatik olarak ayarlanacaktır.

Sonra tarama işlemine başyalabilirsiniz.

Sonuçlar

Sonuçlar sağdaki alana doluşunca, kolonlara tıklayıp sıralayabilirsiniz. Örneğin port kolonunun başlığına tıklarsanız porta göre sıralanır.

Daha sonra önünüzdeki sonuçları ctrl yada shift tuşlarını kullanarak toplu seçip enter tuşuna basarak toplu olarak browserınızda açabilirsiniz.

Önünüze gelecek olan sonuçlar genellikle admin, root falan gibi basit default şifreli modem, güvenlik kamerası yada printer gibi alet edevat olacaktır.

Cihaza ait önünüze çıkan bilgi ve "default password" şeklinde googleda aratırsanız birçoğu ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Lütfen bu programla insanların alet edevatını kurcalamayın. bu program sadece internette kaybettiğiniz kendi modeminizi falan bulmak için yazılmıştır. ben yazarım bazen ööle şeyler.

Download

download RangeScanner x86 build

download Range Scanner x64 (Tavsiye edilen)

Not: Tarama hakkında daha detaylı bilgi almak için programı çalıştırdığınızda oluşan "RSSettings.ini" dosyasından ConsoleEnabled'ın değerini 1 yapın

Tarih:
Hit: 6836
Yazar: HolyOne

Taglar: portscanner port rangescanner holyone rangescanner


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

KaptaN tarafından yazıldı. Tarih: 28/Eyl/16 16:20
Threat işlevi denyoya eklense mükemmel olacak proje