folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder " " Abi Bu Kod Cmd De Dizinleri Gösteriyor Bir Resmin İçindeki Boşluklardan Note Pad İle Aldım

" " Abi Bu Kod Cmd De Dizinleri Gösteriyor Bir Resmin İçindeki Boşluklardan Note Pad İle Aldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    susunx
    susunx's avatar
    Erkek
    nedir bu  kod

Geleceğin webmasteri by s.u.s.u.nx
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    susunx
    susunx's avatar
    Erkek

bütün resimlerde var  note pad ile bir resmi açın boşluk kısmlarından bazıları boşluk degil görünmüyor ama sonuçta kod 

birde mdeia playerden film seyrederken printsecren yapıp bitmap olarak kaydedin resmi açtıgınızda resmin içinde film gösteriyor arkada media player çalışırsa oluyor bu neden oluyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

1. Msdos normalde klasör ve dosya isimleriden boşluk karakterini desteklemez...

fakat uzun klasörlere erişmek için 2 senecek vardır..

ör: c:\Documents and Settings klasörüne commanddan girmek istiyorsan

ya

cd "Documents and Settings" yazarsın yada
    cd Docume~1 yazarsın..

Anlatmak istediğin şey yani "" takıları bunu gösterio sanırırm.

Print screen olayında ise programlar bazen film içindeki resimlerin alınması istemiyorlar. bunu ya kendi özel tuş kombinasyonu yada programdaki tuşlar ile yada bu şekilde bi secenek yoksa film içniden screen almak için kullanılan ve tasarlanmış programlardan kullanmalısın...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    susunx
    susunx's avatar
    Erkek

film seyrederken bitmapı açtıgımda arka planda resim içinde film devam ediyor 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    susunx
    susunx's avatar
    Erkek

anlatmak istedigim :

cmd yi açınca bu kodu yapıştıryorsun

"c:\windows" çıkıyor bir daha yapıştırınca "c:\nt.log " çıkıyor kod bütün reimlerin içinde var

nedenine gelince bir resmi note pad ile açtıgımda sonra farklı kydeetigimde aynı resim açılmıyor

bende bu resim içinde bir şeyler var herhalde o yüzden dedim kurcalarken resim içindeki bazı boşluklar

aslında bu kodu oluşturuyor. herhangi resmi note pad ile açın içindeki bazı boşlukları kopyalayıp cmdde

yapıştırın  deneyin görün  acayip bir şey ilk defa görüyorum ve paylaşmak istedim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selam
    Selam's avatar
    Erkek
    tŞk....
Toplam Hit: 1280 Toplam Mesaj: 6