folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder " Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter " Hatası

" Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter " Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

Bilgisayar amd phenom 2 x6 1055t işlemci, 8 gb ram, hd radeon 6800 ekran kartı ve 100-240 V power supply var 6 senedir baya iyi götürüyordu canavar gibiydi son zamanlar  durduk yere kasıp bılgısayar reset atıyor ve "Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter " hatası verıyor pc kapatıp açınca yenıden düzgün şekilde açılıyor.

içini temizledim macununu yeniledim. overclock fılan da yapmıyorum. vatan bilgisayarda macun alırken elemana sordum varmı bir fikriniz diye, güç kaynağı yetersiz geliyor olabılır dedi. öyle olsa 6 senedır nıye yetıyordu sımdı yetmıyor anlam veremedım.. hdd den dıycem 1 tb dıskı 4 bölüme ayırmıs durumdayım 2 tane işletim sistemi var diğer işletim sisteminde de aynı soru oluyordu. var mıdır fikri tavsiyesi olan ?

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Harddiskteki bilgilerini bir yere yedekle, ve tümünü birleştirip ikiye bölerek tam formattan geçir, öyle hızlı format işi olmasın.. Sorun Bad sectörlü yerle alakalıysa düzelecektir.. Ama HDD ben ölüyorum diye sinyal veriyor olabilir ayık ol..! Yeni bir HDD edinmeye bak şimdiden..!

ShockMan tarafından 11/Ara/17 03:22 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

hdd veya sata kablosuyla alakalı bir problem gibi gözüküyor hocam.

tavsiyem en kısa zaman da bilgilerini yedekleyip hdd nin durumunu test etmek.bad sector olabilir , hdd den ses geliyor mu kafa atıyor mu bi dinleye bilirsin.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
Toplam Hit: 1259 Toplam Mesaj: 3
reset atma disk boot failure