folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder | Mikropipet Modellemesi | Yardımcı Olabilecek Var Mı?

| Mikropipet Modellemesi | Yardımcı Olabilecek Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, üniversitede hocam ile birlikte başlayacağım proje kapsamında elimde bir adet değişken hacimli mikropipet bulunmaktadır. Öncelikle mikropipet nedir? sorusunu cevaplayalım. 

Bir mililitreden daha küçük hacimlerde çözelti almaya yarayan pipet tipine mikropipet denmekte ve laboratuvarlarda tüplerin içerisine solüsyon enjekte etme amacıyla kullanılmaktadır. 

İnternetten araştırmaya devam ediyorum ancak ne teknik resmine ne de mekanizması ile ilgili yeterli bilgiye ulaşabilmiş değilim.

Bu sebeple daha önceden tıbbi ürün modellemesi yapmış herhangi bir arkadaşımız varsa şansıma pipet tasarlamış bir arkadaşımız varsa çok makbule geçer. Hiç olmadı bana bu konuda araştırmamda yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varsa onlara da şimdiden teşekkür ediyorum. 

Genel olarak alet şu. 

Kullanabildiğim 3D Cad Programları: PTC Creo, Solidworks, Autodesk Inventor 

Go Further
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam çalışmasını gösteren bir animasyon var mı?

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

biropette diye 3d printable bir mikropipet varmış bunun modelleri işine yarar diye düşünüyorum

http://3dprint.nih.gov/discover/3dpx-000607

om mani padme hum
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=uEy_NGDfo_8

Şunu izle. Çalışma mantıgı basit aslında. Pistonun hareket ettiği silindirin hacmini ihtiyacın olan değere göre değiştiriyorsun.

İmkanınız var ise üründen bir tane temin edin inceleyim. Yoksa şu lehim pompasından alın bir tane inceleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=YC94YQdYjOU

Hangi üniversitede okuyorsun?

1234567B tarafından 19/Tem/16 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

burlardan ilerlesen

https://www.google.com/patents/US2922306 

yada prizmadir thermo dur mail at  belki yardimci olurlar en kotu bunlari kalibre eden sirketler var oraya da mail atarsin

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hocam yap da alalım :B

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Çizilemeyecek birşeye benzemiyor o yüzden mantığı sordum biraz farklı birşey var mı diye. Kafam ayılsın acelesi yoksa hafta sonu çizmeye çalışayım

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Mikro ölçekte çalışacağın için kapiler basınç etkili olacaktır, dolayısıyla, sen hiç emiş yaptırmasan da bir miktar sıvı ( ölçeğine göre çok önemli bir miktar ) kendiliğinden kapiler boruya dolabilir buna dikkat..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

gecen bir video izledim 

camin icine cok kucuk cicekler yapiyordu 

bir ulkenin meshur bir sanati ama hatirlamadim

ilgili olabilirde ilgisiz olabilirde

cama kucuk olarak sekil vermek icin fikir olabilir diye dusundum

videoyu bulursam atarim

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

https://www.google.com.tr/search?q=micropipette+parts+and+functions&espv=2&biw=1536&bih=764&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjO4YK71IHOAhWHAMAKHRMHCacQsAQIJA#imgrc=eXRLDoYaIrGX0M%3A

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek

cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum çalışmalar, devam ediyor. bir yandan da staj yapmam sebebiyle tam olarak bu konuya yoğunlaşabilmiş değilim ancak eylül ayında okullar açıldığında hocanın karşısına da bomboş gitmek istemiyorum :) tarikatı seviyorum :)

Go Further