folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder 0Xffffff Bellek Read Olamadı 3Kez Format Attım Yine Yok :S

0Xffffff Bellek Read Olamadı 3Kez Format Attım Yine Yok :S

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    0xffffff kodunu nette araştırdım fakat bişey bulamadım bu kosu nickname olarak kullanan bir user'ın profili dışında :)

Aslında tek sorunda bu değil pc açılırken activex hatası verıyor herhangi bir progrmaa tıkladıgın zaman otomatikman açılır açılmaz kendini kapatıyor.Virüs taraması yapmadım ama neticede her 2 diskede 3 kez format attım yani sorun virüsten falan olamaz ..

bana lazım olan pcmdeki verilerdi fakat Portable Xp'yle onları kurtardımda pcmi geri alamıyorum :) Sorun nerde olabilir ki :S Sistem dosyalarında bir osrun olsa formattan sonra zaten düzelirdi :S Varmı aklına bişeyler gelen ¿?

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

sanırım sorun donanımsal. hocam aklıma ilk ram ler geliyo. imkanın warsa ramleri bi değiştirerek dene.

hangi kadir? deli kadir uleeeyyyynnnn!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    hocam bende ram'den şüphelendim de yok değilmiş yazmayı unuttum ama rami değiştirmiştim sorun çözülmemişti..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

hocam o zaman pci lardan olabilir belki. yeni taktığın bi pci kartı warsa onsuz bi dene. donanım takmadım diyosan da yinede gereksiz donanımları sökerek bi windows kurulumu yap. sonra teker teker donanımları yükleyerek hata kovalamacası yap.

çünkü hata büyük ihtimal donanımlardan gibi duruyo.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    walla hocam donanımsal oldugunu hiç sanmıyorum zira yeni bir donanım flan da yuklemedim ama zarurui olmayan herşeyi çıkartıp tekrar yukleyecem zira akla başka hiç bir şey gelmıyor :) Deneyelim bakalım olumlu sonuç alırsak yazarız herkes yararlanır ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

hocam walla aklıma başkada bişey gelmiyo. ancak cpu fanını temizle ondandır diyebilirim :) gecenin bu saatinde de pek hoş bi espri olmaz kanımca :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MarlboroLight
    MarlboroLight's avatar
    Erkek

Hocam büyük ihtimal donanımsal bir arıza var, herhangi bir donanım takmamış olman, içinde çalışan donanımın arızalanmamış olmayacağını göstermez,

içindeki pek cok parcadan sorun kaynaklanıyor olabilir, fakat daha önceden sorunsuz calışan bi windowsun varsa yazılımlardan ve driverlardan olma ihtimali düşük...

Parçaları değiştirip denemek lazım...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Evet sorunu dün gece geç saatlerden sonra çözdüm fakat sorun tahmin ettiğim gibi donanımsal değilmiş.

Sorunu neden verdiğini anlayamadım zaten bu bellek read olamadı uyarısı Pc Mühendisliği derslerinde bile proflarca tartsılyormuş araştırdığm kadarıyla..

Ben size sadece çözümünü söyleyebileceğim maalesef ;System Volume Information dosyasını silip format atmanız gerekiyor.Evet düşününce mantıksız gelıyor fakat herşeyi denedim D:'ye format attım c:'ye format attım Partiton magic yaptım her bi naneyi denedim en sonunda d: deki System Volume Information dosyasını sildikten sonra formatı attım ve oldu..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    öncelikle sorununu kendin çözmüş olmana rağmen gelip buraya çözümü yazmışsın millet de faydalansın diye bunu belirteyim ki örnek alsın millet... asıl konuya gelince o system volume information klasörünün allah belasını versin bende sp2 li xp cd si ile kurduğum windowslarda oluşturulmyodu o klasör ya da silince geri gelmiyo muydu öle bişeydi, sp3 çıktı mertlik bozuldu, illa boş da olsa duruyo orda işsiz işsiz siliyorum geri geliyo, kapattık sistem geri yüklemeyi daha napcaz düş yakamdan benden sana hayır yok... ne yüzsüz klasördür :P

Metallica Rules
Toplam Hit: 2406 Toplam Mesaj: 9