folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 1 Terabyte"Lık Harici Maxtor Disk

1 Terabyte"Lık Harici Maxtor Disk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    ya müridler konuyu 1 haftadır açıcam unutuyom :) bnim üni'den arkadaş vatan'dan 1TB'lık maxtor aldı. 20.05.2008 tarihinde aldı 5 ay fazla değil yani. adamdan bn dizi film alcam malum 1 tb :D yarısı dolu.bn alıdım alcagımı sonra ne biliyim prison break'leri falan attım içine.gece 2 civarında işim bitti aletle normal çıkardım herşeyini.ertesi günü okula getirdim bi arkadaş da diski takıp içinden dizi alacaktı.taktı gördü tanıdı,sonra kopyalıcak bilmemne bilmemne dosyaları bulunamadı diyip kopyalamadı.(ama harici disk içinde dolaşabiliyosun.) snin laptop bouk amk , sie dedikten sonra çıkardık usb'yi.harici disk 'in sahibi aldı aleti eve götürdü.herşey burada başlıyo :S takıo adam fişe aleti harddisk çalişiyo.ama sonra usb'yi takıo aletin ışıgı yanıyo ama bilgisayar görmüyo.aygıt yöneticinde zaten bi bok çıkmıyo. :S aletin yarısı dolu 500 gb içindekiler çok önemli.vatan a götürcez ama ordakiler ilgilenmiyo direk yenisini verilim diyolar :S napmamız lazım ?

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

herhangi bi linux ile bakın içine,

testdisk hatta photorec deneyebilirsiniz,

photorec (veri kurtarma) denicekseniz dökümanları çok dikkatli ve iyi okuyun.

ama inş linuxa takınca görür, taşırken başına bi zeval gelmiş te olabilir :)

kafa vuruyo da olabilir

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam harddiskler çok hassas aletler dir farkında bile olmadan bi yere yavaşça vurduysanız bozulmuş olabilir verikaybı vs vs

eğer tamir edilemiyecek durumda ise (disk e zarar gelmişse ) yenisini vermelerinden başka çözüm yok ama iyibir bilgisayarcıya göstermenizi öneririm

belki tamiri yapılabilir yoksa kendi kendine düzelmiycektir (:

ben harddisk içinde olan kasayı bile fazla hareket ettirmekten kaçınıyorum  o yüzden asla harici harddisk almam alırsam da o askeriye için özel üretilen

sağlamlarından alırım = ) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    aynen bnde yurttan okula götürürken dikkatli götürdüm.gece yurtta çalişiyodu.okulda ark'ın bilgisayarına takınca gördü ama kopyalamadı,sonra haricinin sahibi eve götürdü o zman tık yoktu. :) bi de şimdi söle di arkadaş aletin ışıgı yanıyomuş ama titreyerek çalişmiyomuş.sadece ışık war yani. :S bi de veri kurtarma işlemi için adam mecidiyeköyde vega bilgisayara flan verse ne kadar isterler acaba kurtarabilirlermi ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam harddiskler çok hassas aletler dir farkında bile olmadan bi yere yavaşça vurduysanız bozulmuş olabilir verikaybı vs vs

eğer tamir edilemiyecek durumda ise (disk e zarar gelmişse ) yenisini vermelerinden başka çözüm yok ama iyibir bilgisayarcıya göstermenizi öneririm

belki tamiri yapılabilir yoksa kendi kendine düzelmiycektir (:

ben harddisk içinde olan kasayı bile fazla hareket ettirmekten kaçınıyorum  o yüzden asla harici harddisk almam alırsam da o askeriye için özel üretilen

sağlamlarından alırım = ) 

içindekileri kurtarabiliyorlar diye biliyorum ama firmanın kendisi ile irtibata geç istersen ama kabul etseler biler o iş için büyük ihtimal fabrikasında ayar çekerler

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Valla 500gb a deli para isterler :D

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    benimde 500 gb lik harici hdd var. oda canı isterse bilgisayara kendi göstertiyor cani istemezse hiç göstermiyor. denediğinizi var sayıyorum sen kendi makinanda denedin mi tekrar?

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    cnr437 bunu yazdı:

herhangi bi linux ile bakın içine,

testdisk hatta photorec deneyebilirsiniz,

photorec (veri kurtarma) denicekseniz dökümanları çok dikkatli ve iyi okuyun.

ama inş linuxa takınca görür, taşırken başına bi zeval gelmiş te olabilir :)

kafa vuruyo da olabilir

aynen.. üşenme linux kur oyle kopyala nereye kopyalıcaksan.linüxte görebilirsin hdd de bir zarar yoksa.. rsycle ın içindedir..

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

Esquire bunu yazdı:
    benimde 500 gb lik harici hdd var. oda canı isterse bilgisayara kendi göstertiyor cani istemezse hiç göstermiyor. denediğinizi var sayıyorum sen kendi makinanda denedin mi tekrar?

toplamda 3 farklı makinada denenmiştir hojam  live linux ile bi deneriz olmadı . ama teknik servise götürdük mü adam ordan aletin içindeki sadece veriyi taşıyan kısmı ordanbaşka bi alete  taksa olmaz mi ki ? bu daha böle bi mantıklı gelio bna

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

O veriyi taşıyan kısmına havanın temas etmemesi lazım.. 

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    bak bunu bilmiyodum işte :|

Toplam Hit: 2232 Toplam Mesaj: 11