folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 10 Gundur Kullanmadigim Bilgisayar Acilmiyor

10 Gundur Kullanmadigim Bilgisayar Acilmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Cumleten merhaba, 

Ssd kullaniyorum bilgisayari sorunsuz halde biraktim ama simdi boot device not found 3f0 diye bir hata veriyor. Internette onerilenleri de yaptim. Vidali olmasina ragmen acip ssd yi takil cikardim oynamistir diye sonra bios pilini cikartip taktim hepsinden once bios ayarlariyla oynadim uefi ve diger secenegi denedim. Biosda disk hic gozukmuyor bu arada. Telefonla ssh uzerinden raspverry pi den boot edilebilir gparted kurdum onunla da gormedi sistem diskini. Windows onarmalarini da denedim, uc birimdeki disk programini da denedim orada da gormedi. Simdi diyeceksiniz gormediyse disk gitmistir onlar gormedi sen kor musun diye. Aklimin almadigi kapali biraktigim bilgisayarda ne degisti de boyle oldu? Onerilerinize acigim, hem teknik hem disk model markasi olarak.

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Diski başka pc ye bağlayabiliyorsan.

Orada disk yönetiminden bak disk çevrımdışı ise çevrimiçi yap ama sakın biçimlendirme, sana soracak çünkü biçimlendireyimmi diye.

Eğer böyle ise geri yerine tak dene bakalım.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Edik yanlıs anlamısım

Mx0TBT tarafından 22/Ara/19 18:24 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

herşey olabilir, burdan sallaması kolay olur (; pc teknik servis işi yapan bi yere götür. biosta dahi görmüyorsa büyük ihtimalle hdd'de fiziksel bi arıza var gibi. yoksa durduk yere niye görmemezlik yapsın. bide az bi ihtimal ama bi dene; hdd'nin kablosunu değiştir. belki kablodandır, daha ucuza çözersin (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Biostan uefi ise ide ide ise uefi diye değiş düzelir belki

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Hocam günümüzdeki modern bioslarda yerleri degisik olsada bootable device olarak degilde device olarak görülüyor mu kontrol et. Bazen bootable listede gorulmesede BIOS ta device listesinde görülebiliyor. Bu durumda boot ayarlarinin yeniden yapilmasi gerekir. Ayrica m2 degilde sata ssd ise farkli data ve power kablo ile dene. İmkan varsa farklı bir bilgasayara bagla hala bios ta gorunmuyorsa ssd bozuk diyebiliriz.

Marka, kullanim amaci, kullanim süresi, şans gibi bir çok faktör var bu durumla karşılaşman için. Yedek almak önemli. Sadece bilgisayari dokunayim derken statik elektiriklenmeden bile farklı PC bileşenler bozulabiliyor. Öneri olarak tuzluda olsa ben Samsung EVO serisini öneriyorum. Technopat ta bu evo serisinden bir modelin hala okuma ve yazma testi yapiliyor. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

m2 ise alkolle temizle değilse de temizle bir iki kere çıkart tak yuvasına da üfle aklıma bi tek tozlanmış olabileceği geliyor ama durup dururken de olmaz ki. laptop mu masaüstü mü? 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Legasy support özelliğini açip ve security boot özelliğini kapatip denermisin Gözüküyormu Bundan sonra.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

@siberturq başka bilgisayarım yok o yüzden kutu sipariş ettim ona takıp deneyeceğim.

@ajan1111 teknik diyebileceğim bir teknik servis yok yakınlarımda.

@hypnot1c @SweetyVolty @yunusdogan, @DracuLax denedim olmadı.

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 1232 Toplam Mesaj: 9
laptop 3f0