folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder 10 Saniyelik BTC Datalari Gerekiyor

10 Saniyelik BTC Datalari Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Kücük bir teorim var, verdigim tarihler arasinda (aslinda sadece 5 dakikalik toplam data gerekiyor), 10'ar saniyelik halinde fiyat bilgisi gerekiyor.  

yani atiyorum

18.09.2022 10:00:00  19880

18.09.2022 10:00:10 19885

......

18.09.2022 10:04:55 19910

seklinde toplam 300 mumdan olusacak data gerekiyor.

Binance api'de history search yapinca, interval olarak (10 saniye yok), 1 saniye verdim sonra onlari 10 icin toplarim, ama invalid interval diye hata aliyorum.  min 1 dakikalik yapinca veri geliyor. Yani anladigim kadariyla binance, 1 dakikaligin asagisinda history search vermiyor

Anlik data degil de, geriye yönelik data lazim, en az 2 yillik olmali

Illa API destegi sunmasi lazim degil, manuel olarak da kontrol edebilirim (biraz uzun sürse de). 

Tradingview'in o kadar cok geriye gitmiyor (10 saniyelik icin).

Bu hizmeti sunan yerler var midir? aradim ama cikmadi bir sey.

Tesekkürler

unbalanced tarafından 18/Eyl/22 01:27 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

geçerli aralıklar:

https://github.com/binance/binance-spot-api-docs/blob/master/web-socket-streams.md#klinecandlestick-streams

api kullanımı:

https://binance-docs.github.io/apidocs/spot/en/#kline-candlestick-data

örnek saniyelik mumlar:

https://api.binance.com/api/v3/klines?symbol=BTCUSDT&interval=1s&limit=5

edit: geçmiş dataları vermediğini yazmışsın hocam. up olsun.

lepusmorris tarafından 18/Eyl/22 01:47 tarihinde düzenlenmiştir

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam klines simdikileri veriyor. Benim isime yaramaz o. 

Bir kac yerde buldum ticker olarak adamlar kaydetmis milyonlarca data. Birisi 1000 küsür dolara digeri de 400 dolar civarina satiyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Bir kac yerde buldum ticker olarak adamlar kaydetmis milyonlarca data. Birisi 1000 küsür dolara digeri de 400 dolar civarina satiyor.

yoo veriyormuş işte. ezberden iş yapmışım. hata falan da yok. ya geriye geriye gideceksin ya da ileriye ileriye. 0 indisindeki o mumun açılışını veriyor. sorgu attığın parametrede de timestamp *1000 şeklinde kullanman gerekiyor. url'de endTime kullanacaksan $arr[0][0] al bir daha endTime'a yazdır. böyle böyle geriye geriye git :d limiti de 1000 ayarla. bu kadar. aşağıda 1 yıl öncesinin datası var.

https://api.binance.com/api/v3/klines?symbol=BTCUSDT&interval=1s&limit=100&endTime=1631919170000

lepusmorris tarafından 18/Eyl/22 02:04 tarihinde düzenlenmiştir

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

yoo veriyormuş işte. ezberden iş yapmışım. hata falan da yok. ya geriye geriye gideceksin ya da ileriye ileriye. 0 indisindeki o mumun açılışını veriyor. sorgu attığın parametrede de timestamp *1000 şeklinde kullanman gerekiyor. url'de endTime kullanacaksan $arr[0][0] al bir daha endTime'a yazdır. böyle böyle geriye geriye git :d limiti de 1000 ayarla. bu kadar. aşağıda 1 yıl öncesinin datası var.

https://api.binance.com/api/v3/klines?symbol=BTCUSDT&interval=1s&limit=100&endTime=1631919170000

cok sagolasin hocam, tam denemesini yapamadim calisiyor gibi görünüyor, yarin saglam kafayla tekrar bakayim. Cok ilginc ama alabilmem. 

Ben binance.net kütüphanesini kullaniyorum. Ona baktim hangi url'e istek atiyor diye

https://fapi.binance.com/fapi/v1/klines?endTime=1663076100000&interval=1s&limit=1000&startTime=1663075800000&symbol=BTCUSDT

yolladigi url bu ve dönen cevap  {"code":-1120,"msg":"Invalid interval."}

fapi.binance ile api.binance farki ne bilmiyorum  bakmak lazim. 

tekrardan tesekkürler, hic umudum yoktu :) eger denedigim sey tutarsa seninle paylasacagim ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

biz yazdığımız botta ccxt kütüphanesinden fetch ticker ile alıyoruz anlık verileri, geriye dönük denemedik ama alınabilir diye düşünüyorum.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamamdir sorunu cözdüm :)  fapi'den yola cikarak bakayim dedim

Daha önce UsdtFuturesApi kullaniyordum o 1 saniyelik intervali kabul etmedi ama spotapi ediyor. Sorun da ondan kaynakliymis. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

biz yazdığımız botta ccxt kütüphanesinden fetch ticker ile alıyoruz anlık verileri, geriye dönük denemedik ama alınabilir diye düşünüyorum.

ben de bir tane arbitraj uygulaması için kullanmıştım onu. hemen hemen bütün büyük borsaları eklemiş eleman. ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiye ederim.

@unbalanced; rica ederim hocam. kolay gelsin.

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ben de bir tane arbitraj uygulaması için kullanmıştım onu. hemen hemen bütün büyük borsaları eklemiş eleman. ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiye ederim.

@unbalanced; rica ederim hocam. kolay gelsin.

Evet hocam kütüphane baya geniş, binance futures için kullanıyoruz, gayet başarılı.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1691 Toplam Mesaj: 9
bitcoin historical data