folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 10 Yaşında Öldü, Yeniden Doğacak

10 Yaşında Öldü, Yeniden Doğacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Amerikalı bir yapay döllenme uzmanı, bir insanı kopyalanabileceğini ve kopyaladığı 14 insan embriyonundan 11'ini, 4 kadının rahimlerine yerleştirdiğini söyledi.

Güney Kıbrıs asıllı Amerikalı doğum uzmanı Panayiotis Zavos'un kopyalama işlemini kayda alan bağımsız belgesel film yapımcısı Peter Williams, İngiliz Independent gazetesine, kopyalamanın gerçekleştiği ve kadınların rahimlerine kopyalanmış insan embriyonu yerleştirildiği açıklamasını yaptı.

Zavos'un, İngiltere'de suç teşkil eden ve birçok ülkede yasa dışı olan bu işi, muhtemelen kopyalamayla ilgili herhangi bir yasağın bulunmadığı Orta Doğu'da gizli bir laboratuvarda yaptığı belirtildi. Kentucky ve Güney Kıbrıs'ta doğum klinikleri bulunan Zavos'un, rahimlerine kopyalanmış insan embriyonu yerleştirdiği, İngiltere, ABD ve Orta Doğu'daki bir ülkeden gelen kadınlardan üçünün evli, birinin bekar olduğu kaydedildi.

Doktor Zavos, Independent ile yaptığı söyleşide, 4 girişimin hiçbirinin hamilelikle sonuçlanmadığını belirterek, bunun, ebeveynin deri hücrelerinden kopyalanmış bebek üretme yönünde süregelen ciddi girişimlerinin "ilk bölümü" olduğunu söyledi. Zavos, "Bu yapan ben olmayabilirim, ama kopyalanmış çocuk yolda. Hiç şüphesiz bu olacak" dedi.

Zavos ayrıca, 10 yaşında trafik kazasında yaşamını yitiren Cady adlı bir kız çocuğu dahil olmak üzere, ölmüş 3 kişiden kopyalanmış embriyonlar ürettiğini, bunu, yaslı ailelerin, sevdikleri kişilerin biyolojik kopyalarını yaratıp yaratamayacağını sormaları üzerine yaptığını açıkladı.

Doktor Zavos, bir-iki yıl içinde kopya bebeğe sahip olma yönündeki çabaları artıracaklarını ifade ederek, bu bağlamda bir sonraki bölümde tedaviye ihtiyaç duyan daha genç 10 çiftle çalışacaklarını söyledi. Bazı bilim adamları, güvenli olmadığından, kopyalanan hayvanlar, normalden daha fazla ciddi gelişim sorunlarına sahip olabileceğinden ve gebelikler sıklıkla düşükle sonuçlandığından, kopyalamanın, insanlar üzerinde denenmesinin çok tehlikeli olduğuna inanıyor.

Merhabaaaaa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TESKILAT
    TESKILAT's avatar
    Erkek
    İşte ölüme de çare buldular..!!:)

"benim evlatlarım kanatsız yeryüzü melekleridir"SHT
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BilimAdami
    BilimAdami's avatar
    Erkek
    ruhlar farklı olduğu sürece bedenler aynı olsa ne yazar? parmakizleride aynımı bari?

ben seni ölesiye sevmiştim, sen beni öldürüpte terkettin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

kuran derki;

birgün insanlar herşeyin çaresini bulacak. Fakat ihtiyarlığı engelleyemecekler 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı:
    -----------------------------

kuran derki;

birgün insanlar herşeyin çaresini bulacak. Fakat ihtiyarlığı engelleyemecekler 

nerde diyor la ben hiç karşılaşmadım böyle bişeyler çakma ayetler uydurmayın a.q :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    bir seadog sözü der ki " kopyalamaya ne gerek war estetik cerrahlar zaten aynısnı yapıyo. önemli olan ruhu..."

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

kopyalamanın insan haklarına aykırı olduğu gerekçesiyle uluslararası bi anlaşmayla yasaklandı diye biliyordum..nasıl oluyor?

dostum , orduya katılma kararı aldım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    hala ruh deyin hala mistisizmden dem vurun siz, atı alan üsküdarı geçiyor.

bassinyourface
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

BilimAdami bunu yazdı:
    ruhlar farklı olduğu sürece bedenler aynı olsa ne yazar? parmakizleride aynımı bari?

Adı üstünde genetik kopya, evet parmak izleride aynı... Kaldı ki ruhlarıda aynı! Düşünme, plan yapma, duygusal gelişim tamamen multifaktoriyal etkiler ışığında farklanma gösterir. Sen bunların ruhları farklı diyemezsin... Kök hücre teknolojisini biraz araştır. Sana yeniden hayat veren hücreler senin ruhunu taşımıyorlar mı acaba???

Solak Cerrah
Toplam Hit: 1679 Toplam Mesaj: 9