folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 100000 Kredi Çeksem Masraflar Çıkınca Elime Kaç Lira Geçer

100000 Kredi Çeksem Masraflar Çıkınca Elime Kaç Lira Geçer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Ev alacağım için krediye başvuracağım 100000 liraya ihtiyacım var ama

100000 TL kredi için başvurduğum zaman dosya masrafı, ipotek ücreti, expertiz, dask, hayat sigortası, konut sigortası gibi masraflar kesiliyormuş galiba.

Bilenleriniz ya da  konut kredisi çekenleriniz vardır. Bu şekilde krediye başvursam masrafları çıkınca elime kaç lira geçer?

Bazıları 92 - 95 arası filan geçer dediler ama doğrumu acaba bilemedim o kadar da kesinti yoktur diye düşünüyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam masrafları önceden kendin ödersen sadece sigorta parası kesiyorlar. katılım bankaları siz ne kadar kredi çekiyorsanız onu veriyor ama ekspertiz, ipotek, dosya masrafı tahsis ücretleri için sizden hesabınıza para yatırmanızı talep ediyor. Bkz: Kuveyttürk Bankası

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek
    K4R4B4S4N bunu yazdı

Bende orda gördüm de normalde ordaki hesaba göre 1500 lira filan çıkıyo öyleyse çok bi sorun değil ama ayrıca sigortalar filan da var onlar çok tutuyo mu acaba? 100000 kredi çeken biri olsa da söylese keşke. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Ziraatla gorusmeden kredi cekme.

Teminat yoksa nakit yoksa ing ye git. Kendi expertizleri istedigin fiyati cikariyor sana. Istersen bieazda cep harcligi cikariyor. Acik acik konus ama ing gecirir tabi orasida baska

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    burakayser bunu yazdı
    K4R4B4S4N bunu yazdı

Bende orda gördüm de normalde ordaki hesaba göre 1500 lira filan çıkıyo öyleyse çok bi sorun değil ama ayrıca sigortalar filan da var onlar çok tutuyo mu acaba? 100000 kredi çeken biri olsa da söylese keşke. 

2011 yılında vakıftan çekmiştim, ekspertiz ücreti 400 tl idi, birde banka masraf adı altında kredi kullandırma ücreti alıyordu. 450 tl idi o da, hatta onu tüketici heyetine verdim ise aldım. 

Onun haricinde dask ve konut sigortalarını yıllık yaptılar. Toplu kesinti olmadı, şu an yıllık kabaca 350 tl tutar dask ve konut sigortası. Bazı bankalar peşin kesiyor  o da toplam 3500 eder. Yani genel toplamda 4500 tl gibi bir para keserler ama dediğim gibi sigortaları peşin ödersen. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

hocam mutlaka hesap etmişsindir ama neden İhtiyaç kredisi çekmiyorsun?

ipotek ücreti ekspertiz konut sigortası dask dediğin şeyler yaklaşık 1000 TL'yi geçer..

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı

ipotek ücreti ekspertiz konut sigortası dask dediğin şeyler yaklaşık 1000 TL'yi geçer..

100000 tl ihtiyaç kredisi çeksem nasıl ödeyecem. 10 yıl olmuyor ki. En fazla 48 oluyor bildiğim. Aylık ödemeleri çok fazla olur benim için.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    burakayser bunu yazdı
    K4R4B4S4N bunu yazdı

2011 yılında vakıftan çekmiştim, ekspertiz ücreti 400 tl idi, birde banka masraf adı altında kredi kullandırma ücreti alıyordu. 450 tl idi o da, hatta onu tüketici heyetine verdim ise aldım. 

Onun haricinde dask ve konut sigortalarını yıllık yaptılar. Toplu kesinti olmadı, şu an yıllık kabaca 350 tl tutar dask ve konut sigortası. Bazı bankalar peşin kesiyor  o da toplam 3500 eder. Yani genel toplamda 4500 tl gibi bir para keserler ama dediğim gibi sigortaları peşin ödersen. 

O zaman toplu bir şekilde sigorta parası almazlarsa elimde 98000 civarında para kalır zannedersem

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    burakayser bunu yazdı
    Turania bunu yazdı

100000 tl ihtiyaç kredisi çeksem nasıl ödeyecem. 10 yıl olmuyor ki. En fazla 48 oluyor bildiğim. Aylık ödemeleri çok fazla olur benim için.

anladım hocam kaba taslak 98 bin civarında kalır eline ama hayat sigortasının primine göre 96-97'ye kadar düşebilir..

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Ekstra konu acmadan bir sey de ben sorayim.:)

Maas, ev , kefil olmadan kredi cekebilir mi? 50-100 bin liralik.

Denizbank'ta normal hesabim vardi, telefon acip kredi karti basvurusu yaptim, 7 bin liralik kart göndermisler. (Yurtdisinda yasiyor olmama ragmen) Bunu yazmamin sebebi, acaba yine denizbank'tan basvursam krediye müsterisiyim diye kolaylik saglar mi?

Kredi lazim oldugundan da degil. Sadece konuyu görünce merak ettigimden sordum. Kusura bakma konuyu acan arkadas.:)

...
Toplam Hit: 1852 Toplam Mesaj: 11
banka kredisi konut kredi