folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 1303 Vosvos Elektrik Tesisatından Anlayanlar

1303 Vosvos Elektrik Tesisatından Anlayanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Şimdi hocalar bu aracı uzun zamandır topuyoruz. Aktif olarakta biniyoruz gecen on konsolu yaplayalım dedık ve ana gosterge duzgun söküp taktığımıx halde karıştı.

Bunların on konsola üç mühim kaplo gelio normalde sekiz kablo var.

1-şarj lambası

2-yağ lambası

3-sinyal lambası

4- ilk üç grubun şasesi

5-benzin österge termiği

6-uzun kısa

7-gösterge aydınlatması

8-şase

Sıkıntı şu. sarj lambası sürekli yanıyor ve akü şarj etmiyor. yağ lambasına elektrik gelmiyor. Dörtlü hem dörtlü gibi hemde yağ lambası gbi çalışıyor. yani her ikisi içinde elektrik geliyor.

Bu aracın elektrik işinden anlayan yada önerisi olan var mı? BU arada araç çalışıyor. Onda sıkıntı yok. Ama bulunduğum konum itibariyle benim dışımda bu araçtan anlayan yok. Usta dahil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

şarz etmiyorsa şarj dinomosu bozuktur. anca akü bitene kadar binebilirsin. yeni model mi dinomon eski model mi. iki çeşit var bunlarda. eski modelse eğer kısa devre devre yaptırıp patlatmış olabilirsin. kapağını aç bi bak sargılara. ya da ne biliim sigortalarını bi kontrol et. taş sigortalar bazen saçmalayabiliyor. 

trooper tarafından 06/Şub/15 14:47 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

kolay gelsin aga zor iş bizim bu meretler. hangi şehirdesin? elimden geldiğince yardımcı olurum :)

edit: ankara demişsin ama ankarada gayet güzel güzel ustalar var sana mı denk gelmedi acaba?

Şarj lambası sorunu dinamodan kaynaklanır, dinamoyu söktürüp tamirini yaptırabilirsin, en olmadı yenisi bulunur çok zor bulunan bir parça değil aman aman da bi fiyatı yok

onun haricinde diyeceğim şudur, bizim arabalara her elini atan daha da karıştırmış herşeyi. çoğunun elektrik karman çorman. en temizi hepsini temizleyip baştan elektrik çektirmek. olmuyosa kablolar takip edilip ayrılabilir. çok zor bi işlem yok yani. fakat bu elektrik karmaşası yuzunden basında daha sıkıntılı işler de gelebilir. durduk yer çakmağım yandı. farlar gitti. sinyaller bozuldu, en sonunda komple baştan geçirdim hiç bi sıkıntım yok.

herhangi bi sorun olursa yardım ederim.

AntiSeptiK tarafından 06/Şub/15 18:05 tarihinde düzenlenmiştir

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    AntiSeptiK bunu yazdı

kolay gelsin aga zor iş bizim bu meretler. hangi şehirdesin? elimden geldiğince yardımcı olurum :)

edit: ankara demişsin ama ankarada gayet güzel güzel ustalar var sana mı denk gelmedi acaba?

Şarj lambası sorunu dinamodan kaynaklanır, dinamoyu söktürüp tamirini yaptırabilirsin, en olmadı yenisi bulunur çok zor bulunan bir parça değil aman aman da bi fiyatı yok

onun haricinde diyeceğim şudur, bizim arabalara her elini atan daha da karıştırmış herşeyi. çoğunun elektrik karman çorman. en temizi hepsini temizleyip baştan elektrik çektirmek. olmuyosa kablolar takip edilip ayrılabilir. çok zor bi işlem yok yani. fakat bu elektrik karmaşası yuzunden basında daha sıkıntılı işler de gelebilir. durduk yer çakmağım yandı. farlar gitti. sinyaller bozuldu, en sonunda komple baştan geçirdim hiç bi sıkıntım yok.

herhangi bi sorun olursa yardım ederim.

hocam ustaya elletmiyorum zaten dinamodan değilde bana konjuktörden gibi gelio yarın onu değiştireceğim. Yağ lambası sorununu hallettim müşür yanmış. Sanırım farketmeden sağlam şase yaptı. Ya benim sigorta kutusuna en az 100 kablo girip çıkıo sanırsın geminin sigorta kutusu aslında bi top kablo sıfırdan ceksem çok iyi olacak çünkü elektrikle ilgili çok sıkıntı yasıom sürekli. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşin zor üstad.Ama ustaya neden göstermiyosun anlayamadım.

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

şu arabaya hasta olduğum kadar hiçbir şeye hasta olmadım ama bu yaşadığın problemlerden dolayı bir türlü de cesaret edip alamadım.

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hastalık ayrıdır ya.Benim içnde murat 124'ün yerini hiçbir nostalji tutmaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

hocam acıklaması cok kolay. Zİlyon kere yaşadım. Motoru arkada dimi bunların sulusu daha iyi diyen ustaları geçiom ama vosvos sesini bilmeden bu araba vuruntulu çalışıyor buna lpg takılmaz. Ele on lira vosvosa 20 lira diyen ustalar mı ararsın?Yolda kalır bu diyip sinir bozanı mı?

Dün işte Ordudan dönüoz yolla bi tıkırtı geldi dinledik falan jant kapağının içine taş var anladık ama jant kapağı bayağı sıkısmıs vakitte var girdik sanayiye çektik oto lastikçiye. Adama dedik bi tıkırtı gelio  kapağı açıp çıkaralım. Adam dinleyelimde öyle dedi. Dinledi sesi bilye dağıtma sesi bu taş değil. neyse söktü jant kapağını bişi yok ama israr edio bilye dağıtma diye ses kesmedi. Bize fiyat falan veriyor biyerlerden parça soruo. o sırada çırağa dedik tekeri sök kampanayı ac. Eleman bi açti o arkakısımdan kampanaya taş girmiş. 20 tl verdik çıktık.

O yüzden anlamayan ustaya götüreceğime kendim yaparım. En azında bozsamda nereyi bozduğumu bilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    clogu bunu yazdı

hocam acıklaması cok kolay. Zİlyon kere yaşadım. Motoru arkada dimi bunların sulusu daha iyi diyen ustaları geçiom ama vosvos sesini bilmeden bu araba vuruntulu çalışıyor buna lpg takılmaz. Ele on lira vosvosa 20 lira diyen ustalar mı ararsın?Yolda kalır bu diyip sinir bozanı mı?

Dün işte Ordudan dönüoz yolla bi tıkırtı geldi dinledik falan jant kapağının içine taş var anladık ama jant kapağı bayağı sıkısmıs vakitte var girdik sanayiye çektik oto lastikçiye. Adama dedik bi tıkırtı gelio  kapağı açıp çıkaralım. Adam dinleyelimde öyle dedi. Dinledi sesi bilye dağıtma sesi bu taş değil. neyse söktü jant kapağını bişi yok ama israr edio bilye dağıtma diye ses kesmedi. Bize fiyat falan veriyor biyerlerden parça soruo. o sırada çırağa dedik tekeri sök kampanayı ac. Eleman bi açti o arkakısımdan kampanaya taş girmiş. 20 tl verdik çıktık.

O yüzden anlamayan ustaya götüreceğime kendim yaparım. En azında bozsamda nereyi bozduğumu bilirim.

Seni iyi anlıyorum hocam hastalık başa bela:)

Allah yardımcın olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Hocam bu boyadan sonra nerdeyse sıfırdan kendimiz boyadık topladık hastalık olmaz mı:D

clogu tarafından 06/Şub/15 23:59 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yeni çıkan vosvosların 2. eli 100k dan başlıyor beyler.

bence siz eski vosvoslarınızın ucuz yollu bakımlarını yaptırıp binmeye devam edin :D

Toplam Hit: 2151 Toplam Mesaj: 11