folder Tahribat.com Forumları
linefolder Domain - Hosting - Reseller - Dedicated Server - Virtual Server - IRC Shell - Seedbox
linefolder 1And1 Den Alınan Domain Ve Alan 2.Yıl Ücret Ödememek? Sıkıntı Olur Mu?

1And1 Den Alınan Domain Ve Alan 2.Yıl Ücret Ödememek? Sıkıntı Olur Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

1&1 de uygun bir kampanya vardı 1 sene şu kadar 2. senesinde bu kadar ödüyorsunuz şeklinde, 1.sene için sanal kart ile ödeme yaptım 2. sene biraz pahalı geldi ödeme yapmadım, sanal kartta para olmadığı için de çekemediler, zaten ana kredi kartıda yenilenmişti galiba. Doğal olarak 2.seneden itibaren sayfa kapandı.

Şimdi benim merak ettiğim 2.sene ücretini ödemediğim için, ileride başka bir yerden bir domain ve alan adı almak istediğimde bu karşıma çıkarmı, ödenmesi istenir mi?

bayadır emaile birşey göndermiyorlardı. bugün aşağıdaki yazıyı göndermişler 

You are currently listed as the Registrant (REG-C) of one or more domains registered at 1&1.
    According to the guidelines of ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), we ask that you check if your current contact data in the WHOIS database is correct.
    Note: If your data is correct, you will not have to do anything. If your contact data needs to be updated, you can change it in the 1&1 Domain Center. Please follow the instructions in this 1&1 Help Center article.
     The purpose of the WHOIS database is to provide the contact details of domain registrants. These contact details are important if there are technical issues caused by a domain or its usage or if an infringement caused by the domain can be found.
    Please click the button below to view the WHOIS data of your domain(s): benimdomainadı.com

Benim adresi teyit edip fatura falan mı göndermeye çalışacaklar anlamadım.

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

ödeme yapmadığın zaman domain düşer 6 ay cezalı 12 ay sonra yeniden başka yerden kayıt ettirebilirsin.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı

ödeme yapmadığın zaman domain düşer 6 ay cezalı 12 ay sonra yeniden başka yerden kayıt ettirebilirsin.

zaten aynı domain adı ile ilgili sormadım, başka bir domain adı alınca ICANN tarafından red falan yiyip önce 1and1 e borcunu öde falan gibi birşeyler çıkarmı diye merak ettim. Anlayacağınız bu işlerde amatörüm

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı
    MuTReFT bunu yazdı

zaten aynı domain adı ile ilgili sormadım, başka bir domain adı alınca ICANN tarafından red falan yiyip önce 1and1 e borcunu öde falan gibi birşeyler çıkarmı diye merak ettim. Anlayacağınız bu işlerde amatörüm

ICANN I enterese etmez meraklanma.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 1250 Toplam Mesaj: 4
domain domain alan adı 1and1 1&1 2.yıl