1Dolarlık Vds Ve Wordpress

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

elimde 1 dolarlık vds var. (aruba cloud dan aldım, merak edenler için)

1 gb ram, 1vcpu, 20gb disk var. bir çok hostingden daha çok kaynak kaldığını düşünüyorum. aletin üstünde kendi yazdığım (genelde codeigniterda) bissürü şey çalışıyodu.

geçen kişisel site yapayım kendime diye wordpress kurdum. bir gün sonra bakınca mysql uçmuş olduğunu gördüm. daha önce digital ocean daki en ufak droplet te de aynısını yaşıyodum.

bunun olmaması için ne yapmam gerekiyor ? hatayı aramak için nerelere bakabilirim ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

bende de vultrdan 5 dolarlık vc2 var, kaynaklarım öyle ahım şahım değil. kurduğum web panellerinde sıkıntı yaşıyordum hep. sürekli saçma sapan hatalar çıkıyordu. sonra serverpilot'a geçtim, ne mysql çöktü ne başka bir error. sadece default domaini nasıl ayarlıyoruz ona daha bakmadım, o kadar.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

bende de vultrdan 5 dolarlık vc2 var, kaynaklarım öyle ahım şahım değil. kurduğum web panellerinde sıkıntı yaşıyordum hep. sürekli saçma sapan hatalar çıkıyordu. sonra serverpilot'a geçtim, ne mysql çöktü ne başka bir error. sadece default domaini nasıl ayarlıyoruz ona daha bakmadım, o kadar.

Hovam kesinlikle serverpilot bir harika :) 

Default domaini bende daha yeni ayarladım. Yapamazsan pm atarsın

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-add-swap-on-ubuntu-14-04

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-add-swap-on-ubuntu-14-04

bunu yazmaya gelmiştim. sorununun çözümü swap file oluşturmak.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek

swap oluştur aynı zamanda ini dosyasından mysql query pool u 64mb'a indir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

myblackworldweb bunu yazdı
    AlbayHardal bunu yazdı

Hovam kesinlikle serverpilot bir harika :) 

Default domaini bende daha yeni ayarladım. Yapamazsan pm atarsın

Şu anda cPanelde barınan siteyi nasıl serverpilot'a taşıyabiliriz?

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
Toplam Hit: 1423 Toplam Mesaj: 7
mysql wordpress debian mysql server has gone away