folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder 2 Aydır Vasiliği Yeniletimiyoruz Tavsiye Verebilecek?

2 Aydır Vasiliği Yeniletimiyoruz Tavsiye Verebilecek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Selamlar müritler, şimdi şöyle bir sorunumuz var; Amcam 80% düzeyiyle şizofren olmasından mütevellit babam vasiliğini yapıyor. Ancak ocak itibariyle vasilik süresi doldu ve yeniletmemiz gerekiyor. Daha önce bir defa süre dolunca yeniletmiştik. Ancak şimdi 2 ayı geçti halen yeniletemedik.

Gerekli işlemleri başlattık Jandarma tarafından kontrol yapılması gerekiyor(Amcam bu yıl itibariyle bakımevine yattı, orada kalıyor. Jandarma orayı mı eve mi gelecek bilmiyoruz) Sağdan soldan öğrenebildiğimiz kadarıyla Jandarma mahkemenin gönderdiği kağıda yanıt vermiş yani evrakı mahkemeye göndermiş işlemini tamamlayıp. Bunu öğrenebildik. Ancak Balıkesir/Edremit adliyesinde kapıdan içeriye kimseyi almıyorlar, bu fetö muhabbetinden beri. Kapıdan görebiliyorsun işini. Bu yüzden de eskiden hakime kadar çıkabilirken şimdi hiç kimseyle doğrudan iletişim kuramıyorsun. Adliyede söylenen ise evrakın jandarmaya 2 ay önce jandarmaya gönderildiği ancak oradan geri dönmediği yönünde. Ama dediğim gibi jandarmadan mahkemeye gittiğini teyiy ettik.

Şimdi bizim dosyanın durumu nedir? bir sorun mu var? bir şey mi yapmamız gerekiyor? sorularında önerisi/tavsiyesi olabilecek olan var mıdır? Veya ben düzgün araştırmadım da internette takip edilebilmesine rağmen ben mi göremiyorum. (e-devlette göremiyorum böyle bir dosyayı).

şimdiden teşekkürler, bol bol coronasız sıhhatli ve sıfır borçlu günler diliyorum...

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Hocam vatandaş uyap dan açık ve kapalı dosyaları görebilirsiniz aslında 2 yılın sonunda otomatik olarak kişi istenirse yenilenebiliyor istemez ise dilekçe ile veya sözlü olarak iptali mümkün fakat sizin beyanınıza göre 2 ay geçmiş bu kadar bir süre jandarmanin dilekçeye dönüş yapmamış olması enterasan uyap dan dosyaya bak hocam hangi katip hangi hakim diye ricat et dosya numarasını ver sorabilirsin 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Hocam vatandaş uyap dan açık ve kapalı dosyaları görebilirsiniz aslında 2 yılın sonunda otomatik olarak kişi istenirse yenilenebiliyor istemez ise dilekçe ile veya sözlü olarak iptali mümkün fakat sizin beyanınıza göre 2 ay geçmiş bu kadar bir süre jandarmanin dilekçeye dönüş yapmamış olması enterasan uyap dan dosyaya bak hocam hangi katip hangi hakim diye ricat et dosya numarasını ver sorabilirsin 

Teşekkürler müridim, her seferinde sadece 2 yıllık ypaıyorlar. 2 yılda bir yeniletmek zorunda kalıyoruz. Dosyaya sayende online ulaştım. Bizimkiler taşındıklarından adres değişikliği olmuştu kaç yıl önce adres güncelleme de yaptılar ama adalet bakanlığında herhalde dosyanın ilk açıldığı adres görülüyor, ek bir işlem yapmak gerekiyor sanırım. Neyse bunlar eski adrese göre polise gidin bakın demişler, onlarda adres jandarma yetki alanında oraya gönderin demiş, öyle uzamış süreç. Halbuki yeni adres polis yetki alanında şimdiye çoktan çözülmüş olacaktı. 

Sadece tek sıkıntı, jandarmadan kağıdın çıktığını biliyoruz yaklaşık 1 ay önce(bir tanıdık vesilesiyle öğrendik onuda). Ama halen dava dosyasına eklenmemiş evrak, o yüzden sonuçlanmıyor. Kim bilir ne zaman ekleyecekler, zaten krizli bir süreçteyiz ağır olan işleyiş iyice ağırlaşır artık :( :)

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
Toplam Hit: 1145 Toplam Mesaj: 3
vasilik adliye