2 Dişi Usb Kablosu Nasıl Bağlanır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

Merhabalar. Elimde 2 tane dişi usb kablosu var. kabloları birbirine bağlayıp bir ucuna şarj aletimin kablosu yardımıyla telefonumu, diğer ucuna usb bellek, fare ya da joystick bağlamak ve telefonumda kullanmak istiyorum. kablolar kırmızı siyah beyaz yeşil renkte. bir de plastik kaplaması olmayan kablo var.

istediğim mümkün mü yoksa 2 saattir boşa mı uğraşıyorum. 🙂

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Hocam selamlar. Bu düşüncen kablo olarak hali hazırda satılıyor.hem şarz hemde usb bellek bağlama konusunda problem olmaz. iphone'da da var bu tarz bir sistem. (kulaklık + şarz) Yalnız elinde ki kabloları craft etme olayında birşey diyemeyeceğim. 

Caglar.Boss
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

Merhabalar. Elimde 2 tane dişi usb kablosu var. kabloları birbirine bağlayıp bir ucuna şarj aletimin kablosu yardımıyla telefonumu, diğer ucuna usb bellek, fare ya da joystick bağlamak ve telefonumda kullanmak istiyorum. kablolar kırmızı siyah beyaz yeşil renkte. bir de plastik kaplaması olmayan kablo var.

istediğim mümkün mü yoksa 2 saattir boşa mı uğraşıyorum. 🙂

microusb to usb hub(eğer sadece telefona tek bir kablo takılacaksa microusb to usb otg adaptörü) doğru anladıysam istediğin, kablolarla oynama bence

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

https://hizliresim.com/g5vof5

bu aletin kablolarını birbirine bağlayarak birine telefonuma bağlı şarj kablosunu diğerine flash belleğimi vs bağlamak istiyorum. rengi rengine lehim kullanmadan bağladım olmadı. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

bu aletin kablolarını birbirine bağlayarak birine telefonuma bağlı şarj kablosunu diğerine flash belleğimi vs bağlamak istiyorum. rengi rengine lehim kullanmadan bağladım olmadı. 

Hocam bazı kablolar veri bazıları güç kablosudur, elektrik sunmazsan devreye bir şey olmaz ki cihazın da onu OTG adaptörü sanması lazım yoksa hiçbir şey olmaz yine.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

otg kablosu aanması için bir bağlantı yolu var mı yoksa uğraşmayım mı hocam 🙂

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

otg kablosu aanması için bir bağlantı yolu var mı yoksa uğraşmayım mı hocam 🙂

bence uğraşma, elindeki cihazın anlaşılması için doğru veriyi aktarması lazım ki cihaz hakkında bilgimiz yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    yalinyalniz bunu yazdı
    kartalkethuda bunu yazdı

Hocam bazı kablolar veri bazıları güç kablosudur, elektrik sunmazsan devreye bir şey olmaz ki cihazın da onu OTG adaptörü sanması lazım yoksa hiçbir şey olmaz yine.

Buna ek olarak; 

Düşük voltajlı ürünlerin kabloları paradan tasarruf etmek için uzatma kablolarında vs. olduğu gibi kalın kalın yalıtılmaz. Onun yerine incecik bir film tabakası oluşturacak şekilde enamel yapılır, türkçesi aklıma gelmedi alta atarım videosunu merak eden olursa diye, o yüzden kabloları istediğin kadar birbirine sarsan da temas etmezler. 

Bu kadar konuştun bari bir çözüm ver dersen haklısın çok güzel bir çözümü var ve o da tabikisi de LEHİM YAPMAK. Hiç zor değil. Hiç masraflı değil. (bi milyoncularda 20 liraya dandik bir set alabilirsin, geç ısınır ama işini görür) Öğrenmek için zaten Youtube gibi bir kaynak var.

Ha ben bunları zaten biliyorum deneysel takılıcam lehimi sonra yaparım dersen de onun da çözümü var, herşey bir çakmak alevine bakıyor. Basitçe kablonun ucuna tut, alev alırsa fazla ilerlememesi için üfle parmak at engelle. 

aklıma bunnar geldi şimdilik. 

he bu arada rengi rengine bağlarsan zaten olmaz, çapraz yapman gerekir bağlantıyı. Fotoğrafı incelemedim, iki ucu da dişi ya da erkek yapmak istiyorsan geçerli tabi bu arada bu 

SweetyVolty tarafından 23/Nis/21 18:52 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

havyam var. ben sadece bağlantıyı nasıl yapmam gerekir diye danışmak istedim. cevap veren herkese teşekkür ederim.

kırmızı siyah, yeşil beyaz bağlayıp lehimleyeceğim o vakit. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam fotodaki gibiyse kablolar hiç uğraşma. 20ye yakın kablo denedim elektrik bile vermiyor. data hiç çalışmaz.

Standart SADECE 4 renk var ise; kırmızı ve siyahi direkt, yeşil ve beyazı ters bağlayıp bir dene.

Eski Nokia telefonun usb kablosunu bulamayıp iğne ile bu mantıkla çalıştırmıştım.

Ha uzun süreli zarar verebilir vb bilemem ben 15dk kullandım.

Kablo renkleri farklı ise önce + ve - yi bulman lazım.

lap diye cihazı takma direkt zarar verebilir.

artı cihaz modeli ne? org desteği var mı? vs vs detay ver

Not: herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmiyorum tabiki :D

Toplam Hit: 1103 Toplam Mesaj: 10
usb otg bağlantı