folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder 2 Dünya Savaşı İstatistikleri

2 Dünya Savaşı İstatistikleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

merhaba, başlıktaki gibi 2 dünya savaşı ile ilgili istatistik arıyorum. örneğin ülke ülke kurşun kullanımı, veya sakat kalan insan sayısı gibi

yani sadece su kadar asker ölmüş gibi değilde ıvır zıvır bilgilerininde olduğu bir site arıyorum.

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Elimde toplu olarak değil ama kitaplarda dağıtık olarak üretim sayıları, fabrikalar ve durumları, satılan doğum kontrol ve kürtaş oranları(savaşta olan tecavüzlere bağlamak için), gıda üretimi gibi tonla bilgi var ama topluca hiç detaylı denk gelmedim özellikle aradığın bir şey varsa bulup vereyim.

Reddit ve Quorada'da bazen çok güzel bilgiler paylaşılıyor oradan da toplayabilirsin

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

İngilizce kaynaklara bakmanı öneririm. Bizim internet dünyası çöp.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Burası işine yarar mı? 
    https://ww2db.com/

veya
    https://data.world/datamil/world-war-ii-thor-data/workspace/file?filename=THOR_WWII_DATA_CLEAN.csv

0x656e tarafından 18/Nis/19 19:31 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

2 cisi harika teşekkürler hocam

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Elimde toplu olarak değil ama kitaplarda dağıtık olarak üretim sayıları, fabrikalar ve durumları, satılan doğum kontrol ve kürtaş oranları(savaşta olan tecavüzlere bağlamak için), gıda üretimi gibi tonla bilgi var ama topluca hiç detaylı denk gelmedim özellikle aradığın bir şey varsa bulup vereyim.

Reddit ve Quorada'da bazen çok güzel bilgiler paylaşılıyor oradan da toplayabilirsin

teşekkürler hocam üsteki murid sitesi iş görüyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Liddell Hart'ın İkinci Dünya Savaşı adlı eserinde kaynaklarıyla bu tür detaylar olabilir. İş Bankası Yayınları'ndan çıkmıştı. Okumadım ama onu belirteyim.

Toplam Hit: 1085 Toplam Mesaj: 7
istatistik 2 dünya savaşı