folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder 2. El Macbook Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

2. El Macbook Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

Selamlar. 2. El MacBook almayı düşünüyorum ancak nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum batarya döngüsü ne demek bu sayının düşük olması mı yoksa yüksek olması mı daha iyi ve diğer dikkat etmem gereken şeyler nelerdir. Zaman ayırıp cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

pil devir sayısı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

almadan once makineyi bi sure acik tut biraz bi bekle fan tepkisi nasil oluyor onu bi gor.

bende bi air bir de pro var, air'i cehennemde kullansam, 30-40 sekme chrome + 3 tane pycharm actigim zaman fan acarken pro en ufak bi kucak, yatak ustu falan gormeyegorsun hemen fani aciyor ve baya kafa aciyor.

mecburen masada falan calisiyorum valla pro'yla. 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    iskeltan bunu yazdı

almadan once makineyi bi sure acik tut biraz bi bekle fan tepkisi nasil oluyor onu bi gor.

bende bi air bir de pro var, air'i cehennemde kullansam, 30-40 sekme chrome + 3 tane pycharm actigim zaman fan acarken pro en ufak bi kucak, yatak ustu falan gormeyegorsun hemen fani aciyor ve baya kafa aciyor.

mecburen masada falan calisiyorum valla pro'yla. 

proların hepsi öyle, çalıştığım yerde 40 kadar pro var. vız vız kafam sikiliyor sürekli. bir de alet alüminyum tüm kasa + klavye ısınıyor, yazın ellerin terliyor klavyeye akıyor elinin yağı baya leş bir durum oluşuyor.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle kontrol etmen gereken pil devir sayısı, bunu bataryanın ömrü olarak düşünebilirsin. Macbooklarda 1000 devir civarında pil ölür. Şuanda bendeki 650 civarında. 

sonra klavyede çalışmayan tuş vs var mı? tocuhpadde, ekranda girişlerinde birproblem var mı onları kontrol et.

Ek Notlar,

Oyun oynayacam diyosan unut,

homebrew kullan

geçenlerde şöyle bir video ya denk gelmiştim. 

https://www.youtube.com/watch?v=yGnvjak86xo

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Alacağın makinenin pil devir sayısının düşük ve SSD kapasitesinin yüksek olmasına dikkat et. 15 inch olanlarda ısınma ile ilgili baya bir kişi söyleniyor 16 inch olanda bunu aştıklarını duydum hep. Gerçi onların da fiyatları yüksek. Bir de firmware password olayı var bazen çoğu kullanıcı bilinçsiz bir şekilde firmware password koyuyor ve uzun yıllar farkında olmadan kullanıyor. O sebeple mutlaka fatura olmasına dikkat edin. Firmware şifresi unutulursa faturasız açılması mümkün değil. 

Toplam Hit: 935 Toplam Mesaj: 6
apple apple macbook 2.el