folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder 2 Forum Aynı Kullanıcı Kaydı

2 Forum Aynı Kullanıcı Kaydı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek

Merhaba,

Googlede vb Çok Araştırdım ama Yeteri Kadar Sonuç Alamadım. Şimdi Benim 2 Tane Farklı (2side şuan kurulu) MyBB Forumum Var. Ben bunların kullanıcı tablolarını bir kullanmak istiyorum. Yani 2 Forumada kayıt olan kullanıcılar 1 tabloda toplansın istiyorum. 1'ine Kayıt olacak olan diğerinede kayıt olmuş olacak. Yani ortak olmalarını istiyorum o tablonun ve kullanıcılarının. 2side aynı yere yazılacak. Bunu nasıl yaparım nasıl mümkün olur?

Sitem hep aşinalardan gelür biganeden gelmez
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Mümkün olur tabiki ancak MyBB'un çekirdek fonksiyonlarında kullanıcılar ile ilgili yaptığı tüm SQL sorgularında değişiklik yapman gerekir muhtemelen. MyBB'un bu konuda sundu başka bir çözüm var mı açıkçası bilmiyorum. Eğer yoksa ki muhtemelen yoktur çok uğraş dolu bir işle uğraşacaksın.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

zamanında ben yaptım hoca onu mybb de

tek veritabanında 2 site olayı olur neden olmasın

yanlız güncelleme yaparken iki siteyede değişiklikleri uygulaman lazım yoksa site hatalar verir

config dosyalarından site adreslerini değişmeyi unutma

DJ_Alper tarafından 20/Haz/13 08:39 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

tüm veritabanını değil sadece üyeler tablosunu ortak kullanmak istiyor anladığım kadarıyla.

unique id elde edebilmek için teorik olarak registeri editleyerek 2 mybbden bağımsız veritabanına yeni üye eklenebilir.

sonra registerin hemen altına şöyle bir sorgu yapıp mybblerin user tablolarını bağımsız veritabanından sync edilir.

INSERTINTO mybb_1.userSELECT*FROM veritabani_bagimsiz.user;
    INSERTINTO mybb_2.userSELECT*FROM veritabani_bagimsiz.user;

böylece id ler çakışmamış olur ama iki forumda da aynı anda banlanması, rütbesi vs. çok kastırır kanser eder.

mybbnin yapısını bilmiyorum. zaten yeni üyeyi sadece user tablosuna eklemiyordur. sadece mantığını yazdım.

Hybris tarafından 20/Haz/13 09:20 tarihinde düzenlenmiştir

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hocam 2 farklı siteyi tek bir veritabanından yönetmek mantıklı olmaz lakin istek bu yöndeyse 3. başka bir database başka bir tablo her neyse orada topla tüm bilgileri günlük olarak da senkronize et bu 3. tabloyla. 

he nasıl oluşturacaksın 3. tabloyu. atıyorum a sitesinin veritabanına trigger yazarsın her yeni kayıtta bu kaydı 3. tabloya da yazar. (MSsql de trigger var mysqlde de muadili vardır varsayıyorum.)

bu tip bir çözüm daha iyi olabilir senin için. en azından ileride her sitenin trafiğini ayrı ayrı incelemek istediğinde rahat edersin.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Bir cron ayarlayıp, 5 dakikada bir üye tablolarını eşitleyecek sql ile sanırım yapabilirsin.

Gel bili bili gates
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IEFLaM
    IEFLaM's avatar
    Erkek
    Maresca bunu yazdı

Bir cron ayarlayıp, 5 dakikada bir üye tablolarını eşitleyecek sql ile sanırım yapabilirsin.

hocam aksam girme şansım olmadı ama bugün yorumların hepsini tek tek okudum. Seninki en iyisi gibi geldi. Nasıl mümkün olur bu? Nasıl yaparım?

Sitem hep aşinalardan gelür biganeden gelmez
Toplam Hit: 872 Toplam Mesaj: 7