folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder 20-30 Bin Aralığında Araç Tavsiyesi

20-30 Bin Aralığında Araç Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar , bütçe çok çok kısıtlı 20-30 bin aralığı  ..

dizel/benzin düz otomatik farketmez durumu  özetleyeyim.

Bir arkadaşım  uzun yıllar sonra çocuk haberi aldı ve şimdi doğum öncesi ve sonrası durumu olmasa bile bir araç şart oldu.

Araç alınacak 15-16 ay sonra satılacak ve totalde 5-10 bin km arası yapar yapmaz..

Soru şu, 15-16 ay sonra zarar ettirmeyecek, bu süreçte parça arızasıyla ek masraf çıkartmayacak bir araba arayışı içindeyiz.

Araç tercihi sedandır , bu fiyatlara düzgün araç olmadığının farkındayız kimse kazasız boyasız araba aramıyor ama en azından tavanı vs boyalı olmasın çünkü bizde satacağımız için satmakta zorlanmak ve zarar etmek istemeyiz ana kriterlerden biri budur

Kısaca özetlersem,

20-30 bin aralık,Sedan yani geniş araç,dizel/benzin farketmez, satışı kolay piyasası olan...

Evet arkadaşlar ne önerirsiniz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Reno symbol megane fiat linea hyundai accent vw polo golf jetta toyota corolla honda civic 

Bu araclarin hangisini alirsaniz alin satarsiniz zarar etmezsiniz teecihiniz benzi liden yana olsun dizel yuksek km maalesef sikinti cikartirsa cok yuksek para harcamaniz gerekebilir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Şöyle bişeyin reklamına denk geldiydim az önce, belki 12 aylık paket yaparlar istek üzerine bilemiyorum, fiyatlar bana fazla geldi ama 24 ay kiralayınca senelik 15000 km limitli totalde 36bin e geliyor aylık 1500 tl

vaatlerine göre full kaskolu, kaza bela durumunda yedek araçlı, 7/24 yol yardım hizmetli, yazın yaz kışın kış lastikli, yolda kalırsanız yedek araç istemezseniz otobüs/uçak biletli veya konaklamalı....

falan filan anlatıldığına göre çogzel sistem :)

euronun düşeceğine inanıyorsanız euro üzerinden yok ben güvenmem diyorsanız tl üzerinden anlaşmanızı tavsiye ederim

***denemedim, yeni keşfettim ( radyoda duyup inceledim ), reklam filmleri de efsane hoşuma gitti, YTD :d

edit, gerçi araba aldığın vakit geri satabiliyorsun max 5-10k düşüyor hatta düşmüyor yükseliyor fiyatı, bunda o yok, ama 30k verip 60-70k lık araca biniyorsun...

noname tarafından 07/Şub/18 20:25 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Şöyle bişeyin reklamına denk geldiydim az önce, belki 12 aylık paket yaparlar istek üzerine bilemiyorum, fiyatlar bana fazla geldi ama 24 ay kiralayınca senelik 15000 km limitli totalde 36bin e geliyor aylık 1500 tl

vaatlerine göre full kaskolu, kaza bela durumunda yedek araçlı, 7/24 yol yardım hizmetli, yazın yaz kışın kış lastikli, yolda kalırsanız yedek araç istemezseniz otobüs/uçak biletli veya konaklamalı....

euronun düşeceğine inanıyorsanız euro üzerinden yok ben güvenmem diyorsanız tl üzerinden anlaşmanızı tavsiye ederim

***denemedim, yeni keşfettim ( radyoda duyup inceledim ), reklam filmleri de efsane hoşuma gitti, YTD :d

edit, gerçi araba aldığın vakit geri satabiliyorsun max 5-10k düşüyor hatta düşmüyor yükseliyor fiyatı, bunda o yok, ama 30k verip 60-70k lık araca biniyorsun...

hocam nesi mantıklı bunun ? ben mantıklı bir tarafını göremedim.  :(   yanlış mı anladım acaba ?

bir tarafta 30 bin verip araç alıyorsun. 1 yıl sonra satsan 25 bini geri alıyorsun.

diğer tarafta 30 bin verip kiralıyorsun, 1 yıl sonra arabayı iade ediyorsun elin bomboş.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Luks arabaya binicem diye 30 bin lirayi hibe edeceksin neresi mantikli

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler . Reno 2004-2005 megan yoğunlaştık .Kirama değil satın alacağız geri satmak için .Dediğim gibi araç sadece bir süreliğine bebek için .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi uzun dönem kiralama olaylarını bir araştırın, kısa dönem için al sattan daha karlı olabilir. Çünkü alacaksın, mtv, sigorta, kasko derken bir sürü para harcayacaksın. Ayrıca o fiyat aralığında bulacağın araçlar hep 10 yaş üstü olacak ve %90 ihtimal ile arıza çıkaracak. Birde madem doğum ve çocuk gibi bir durum var güvenli bir araca binmesi şart bence. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Reno symbol megane fiat linea hyundai accent vw polo golf jetta toyota corolla honda civic 

Aynı araçlardan yanayım.

Hem kiralamak yerine satın alma taraftarıyım. Her ne olursa olsun en kötü araba bile olsa kendi arabanızın tadını hiçbir araba vermiyor. Evde de öyle değil midir. Eviniz ne kadar kötü olursa olsun, istediğiniz kadar lüx bir otelde kalın yine de bir süreden sonra kendi evinizin tadını vermiyor asla. En azından bende öyle..

Mustafa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasyn
    yasyn's avatar
    Erkek

Kiralamak, sıfır araç almaktan mantıklı, ikinci elde değil :)

Toplam Hit: 1184 Toplam Mesaj: 9
araba tavsiye araba