220V Usb Adaptörlerini Bağlamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

Havalar çok sıcak malum yanıyoruk. Elimde bilgisayar fanı vardı bir adet, 12v 0.32 amper

Bir usb kablosunu kestim içinden çıkan kırmızı ve siyaha bunu bağladım, usb ucunu da cep telefonu şarjına taktım ( 5v 1.5a )

döndürüyor ama toplam gücünün yarısı kadar falan dönüyor. Tam devire çıktığında süpürge gibi ses yapan bir fan kendisi :)

Bi usb kablosu daha kesip farklı adaptöre bağlasam, sonra bu adaptörleri seri bağlasam (yoksa paralel mi bağlamalıyım? yok yok seri bence) sonra o seri bağlantıdan da fana güç versem istediğimi elde etmiş olur muyum?

Tenks

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek

Parelel bağladığında gerilim aynı kalacağı için(akım zaten yeterli) hiç bir fark olmaz, seri bağlamaya çalışırsan muhtemelen kısa devre olur.

ADSIZ tarafından 10/Haz/19 19:30 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

iki farklı güç kaynağını seri bağlamak sağlıklı olmaz. Evi kurcalayın hocam vardır kesin 9 volt ya da 12 volt adaptör. Yoksa adaptöre para vermek yerine şunu alın derim https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/everest-efn-495-efn-482-masaustu-metal-usb-fan-P308800912?gclid=CjwKEAjw__fnBRCNpvH8iqy4xl4SJAC4XERPukoj0VY1lvvNVi4ntzSGfOZwEomLEr1KOPD3VUai3hoCeA7w_wcB&gclsrc=aw.ds ben zamanında 15 liraya almıştım farklı bir markayı. bunların fanı havayı arkadan almak yerine yanlardan alıp size veriyor baya da güzel üflüyor. 

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 775 Toplam Mesaj: 3
fan paralel seri