folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 2500 TL Altı Bilgisayar Tavsiyesi

2500 TL Altı Bilgisayar Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba.

Başlıktada dediğim gibi 2500 TL yi geçmeyecek şekilde bir laptop almayı düşünüyorum. İncelediklerim arasından aşağıdaki iki model arasında kaldım. Biri i5 işlemcili biri i7, fakat benchmark sitelerine baktığımda i5 in performansı biraz daha iyi. Gerçi güç tüketimi 3 katı fazla. Kararsız kaldım, sizlerin görüşlerini bekliyorum.

Oyun amaçlı kullanmayacağım. Elektronik devre çizimi yaparım en zorlayıcı olarak, ikiside işimi görür aslında. Dün teknosa da lenovoya biraz baktım kasa kalitesi filan ortalama geldi. Fakat MSI bulamadım piyasada. Gören kullanan var mı? kasa kalitesi filan nasıl? Birde yorumlarda biri bahsetmiş MSI'ın ekranı IPS değil TN panelmiş, bakış açısına göre renkler değişiyormuş. İş ve tasarımla uğraşanlar beğenmeyebilir demiş, en çok bu kafamı karıştırdı.

http://www.hizlial.com/msi-ge60-apache-2pc-496xtr-i5-4200h-28ghz-8gb-1tb-2gb-gtx850m-156-freedos-notebook/10565968

http://www.hizlial.com/lenovo-z5070-59-432079-i7-4510u-20ghz-8gb-1tb8gb-sshd-4gb-gt840m-156-freedos-notebook/10525583

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

--Elektronik devre çizimi yaparım en zorlayıcı olarak--
    Kullanacağın program işlemciyemi yoksa ekran kartınamı yükleniyor ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

Açıkçası ikisinede fazla yüklendiğini sanmıyorum. İşte i7 3770 işlemci, gt630 ekran kartı ile hiç sıkıntısız kullanıyorum. Daha önce de i5 li laptopl ile kullanıyordum. Daha eski donanımlarla da kullanmıştım. O yüzden çok sıkıntı çıkarmaz sanki iki bilgisayarda.

Benim öğrenmek istediğim siz olsanız hangisini alırdınız? Birde bu program sebebiyle win7 kurmam gerekli. Herhangi bir sorun yaşarmıyım win7 kurmakta bu laptoplara?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    dargut bunu yazdı

Birde yorumlarda biri bahsetmiş MSI'ın ekranı IPS değil TN panelmiş, bakış açısına göre renkler değişiyormuş. İş ve tasarımla uğraşanlar beğenmeyebilir demiş, en çok bu kafamı karıştırdı.

yorum yapmayacağımda 

tasarım yapmayacaksan renklerin değişik gözükmesinin ne önemi varki 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

çözünürlük 1920x1080 olsun, bir de güzel görünsün. Araman gereken başka özellik yok.

Haa, bir de ssd olmalı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

http://www.hizlial.com/lenovo-z5070-59-432079-i7-4510u-20ghz-8gb-1tb8gb-sshd-4gb-gt840m-156-freedos-notebook/10525583

Tam bi f/p bilgisayariymis bence lenovadan sasma. İstanbulbilisimede bak

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
Toplam Hit: 1345 Toplam Mesaj: 6