3 Tuş Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yeni laptopta ilk defa pes oynayacaktım, burnumdan geldi, megersem aynı dertten muzdarip bir sürü insan varmıs ve cözümü olmaması da ayrı bir komedi.

mesela oyunda capraz kosuyorum, yani 2 yön tusu ve E tusu basılı, o sırada basılan hicbir tus islemiyor, yani ne pas atabiliyorum ne sut cekebiliyorum.

bu durum ps/2 portu kullanan klavyeler icin gecerliymis sanırım.

yahu arkadas, 2.5 sene önce aldıgım hp g62'nin hem yön tusları yeterli büyüklükteydi, hem de böyle bir sorun yoktu, pes oynarken gayet zevk alıyordum.

su anki laptop acer aspire e1-571g, standart bir harf tusunu düsünün, onun yarısından daha kücük yön tusları, adamlar tasak gecer gibi klavye tasarlamıslar.

hadi ona bir sekilde alısırım belki dedim, simdi de bu sorun cıktı.

istanbul'a dönerken g62'yi mi alsam acaba diye düsünüyorum su an ciddi ciddi, sacmalık bu ya.

bios güncellense veya imkan varsa klavye degistirilse bu sorun cözülür mü acaba ? gerci klavye degistirmekle düzelecegini hic sanmıyorum.

aynı durumu yasayan oldu mu ?

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Benim 10 sene önceki HP bilgisayarla gelen HP klavyede 2 kişi King Of Fighters oynayabiliyoduk hey gidi hey...

Metallica Rules
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

10 liraya usb kollar var

15 liraya usb klavye alabilirsin. (bunlar çözüm olur mu bilmiyorum)

bazen 2 kişi kolla pes oynarken (2 kol = tek usb'ye bağlı)

bi kişi tuşlara abanınca diğerininkiler takılıodu =)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Çözümü olmaması doğal hocam, nedenine şurdan ulaşabilirsin.

Ben de Daft'a katılıyorum, bilgisayarda klavye ile oyun oynamaya çalışmak gereksiz eziyet diye düşünüyorum. 15 TL'ye bile birebir Dualshock kalıbında joystick bulmak mümkün.

Yine de tam konfor için XBOX 360 Wirelless Controller'dan şaşılmamalı.

Toplam Hit: 2193 Toplam Mesaj: 4