32 Bit 64 Bit Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Beyler 

windowstan bi süre sonra yavaşlama saçmalığından ve antivirüse ayırdığım sistem kaynağı derdinden kurtulmak istiyorum tercihim linux olucak ta

makinada i945gm chipset var, dell inspiron 6400

eskiden 2ghz core duo 2gb ramdi , t7600 2.33 işlemci ve  4gb da ram aldım bi de ssd disk alıcam kısmetse,

lafı uzatmadan bi sorunum bi de sorum var 

sorun: winxp var makinada 32 bit ,  şuanda rami 3.2 görüyor işletim sisteminden olabilir diye ubuntu-10.10-desktop-amd64.iso i usb den live çalıştırdım kullanılabilir rami yine 3.2 görüyor acep live çalıştırdığımdan mı yoksa, pek mantıklı değil ama bu versiyon sadece amd64bitleriçinmi ?

soru: rami 4 gb kullanabilmek için 64 bit bi linux arıyorum ubuntu olabilir de başka bi dağıtım da olabilir, önerebileceğiniz 64bit kararlı çalışan makinanın perf. tam alabileceğim bi linux dağıtımı biliyomusunuz ?

Not: ubuntunun sitesinde 32 önerilen geçiyo neden acaba biliyomusunuz kararlı dağıtım değilmi 64bit 

Kullanan varsa ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Alakası yok dediklerinde 32 bit performans olarak gayet yeterli o ramler fazla bile gelcek zaten sağlam bir oyun yok windowstakiler gibi 64 bit malum serverlarda kullanıyor tam kapasite için.Desktop için 32 bit mantıklı ve yeterli.Önerilmesinin kararlılıkla bir alakası yok yani.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Hocam yorumun için teşekkürler, zaten photoshop, dw ve düz metin editörü ile beraber php mysql apache filan çalıştırıcam

wine la psi hallederim diye düşünüyorum

Toplam Hit: 1167 Toplam Mesaj: 3