3D Printer İçin Pratik Program

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kolay gelsin müridler iş kazası sonucu kısmi felç hastalığı ile uğraşmaktayım bu süre zarfında destek için pek çok medikal ürün kullandım ancak ülkemizde sektör leş hep hsazır ve eski çözümler yaratıcı ürün malesef yok yurt dışında durum bir nebze daha iyi gibi hastanın motivasyonunu artıracak ve daha iyi olmasını sağlayacak basit ama etkili projelerim var modelleme sonrası 3d printer ile bunları hayata geçirebileceğimi düşünüyorum ancak bu alanda bilgim ve deneyimim yok basit bir örnek ile olayı açıklayayayım trafik kazası sonu omurgası kırılan çok hasta ile tanıştım bu hastalar dik durmada zorlanıyorlar ve korse kullanıyorlar ancak korseyi giymek çıkarmak pek kolay değil bu noktada devreye girip belin etrafını saran bir yapı ve tam vücut anatomisinde olduğu gibi bu yapıdan çıkan bir omurga boyuna kadar uzanacak ve hastanın dik durmasını sağlayacak tabi bu durum her hastaya göre farklılık gösterecektir kişiye özel modelleme olucak bu tarz çalışmalar için kullanılabilecek pratik program var mıdır? normalde blender programı ile 3d modelleme yapıyorum ancak modeli yazılabilir hale getirmek için farklı şeylerde yapmak gerekiyor.. tecrübeki arkadaşların tavsiyeleri benim için yol gösterici olacaktır ilginiz için teşekkür ederim

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

Hocam stl formatına çevirebiliyorsan baskı alabiliyorsun. Anladığım kadarı ile plastik baskı ile işini halledeceksin. Bunun için infotron +90 ı önerebilirim firma olarak. Endüstriyel tipte ve büyük baskı alanı makineleri mevcut. İnsan üstünden model çıkarabileceğin tarayıcı olarak en basit david i önerebilirim.

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Onun için profesyonel bir baskı ve çok iyi bir dizayn lazım hocam. 3d printerların çoğu o kadar büyük bir obje basamaz.

while (1<2)
Toplam Hit: 1787 Toplam Mesaj: 3
modelleme 3dprinter