folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 3D Yazıcı Flament Tavsiyesi Alınır

3D Yazıcı Flament Tavsiyesi Alınır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba, bu batağa bende adım atayım dedim

Creality 3D Ender 3 Pro yazıcı siparişi verdim, filament olarak ne alayım hiçbir bilgim yok,

öncelikle bisikletim için parça basayım, sonrasında low poly oyun figürleri basmak istiyorum :D

Burada önerdiğiniz filamentler var mıdır ? Rengi dokusu yapısı vs vs gibi özelliklerinden dolayı ?

Teşekkürler (:

GodKlaus tarafından 02/Eyl/21 19:28 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@Atakan 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

@Atakan 

PC ye geçince atacam porima dan uzak dur hocam 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

esun kullanmıştım güzeldi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

esun beyaz filament sipariş ettim bende, farklı bir öneriniz varsa ondan da söylerim. Daha ilk kez kullanıcam tecrübem sıfır

öneriler vs varsa onları da dikkate alırım (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Aynı cihaz bende var, 1-2 tavsiye:

Baskı yapmadan önce tabla altındaki ayakları kullanarak ayarlamayı güzel yapmaya çalış, ayarlamadan kastım plastiğin çıkacağı uç ile tabla arasında A4 kağıdı hafif sürterek geçsin.

Pla basacaksan tatlı bir koku duyacaksındır, rahatsız etmez ama çıkan ürün kırılgan olacak.

Abs’nin kokusu kötüdür, sakın evin içinde basma. Yaptığın ürün çok daha sağlam olur. Sonuç olarak ABS balkonda bir yerde basılmalı, eğer hava soğuk, serin olursa büyükçe bir karton kutu ile yazıcının üzerini kapatarak yazım yaptır. Yoksa abs soğurken çatlaklar oluşabilir. Karakter basmayı düşünüyorsan basım sonrası için ürünü aseton buharına tutabilirsin.

Aslında yazacak daha çok şey (önceden ısıtma, doldurma oranı, yazdırma hızı, destekler) var ama sen bir şeylerle uğraştıkça kendin doğrusunu öğreneceksin zaten.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek

Genelde abs arada tpu basıyorum. Abs Akfilament kullanıyorum. Ham maddesi kaliteli ama filament çapında dalgalanmalar olabiliyor(son zamanlarda dalgalanmalar iyice azaldı, kendilerini geliştiriyorlar) . Abs ile hareketli-hareketsiz makina parçası, kutu ve dökümcüler için model basıyorum.

İstersen 1 kg abs hediye edebilirim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

Cctree kullandım fena değildi

Esun Kullandım Sonra daha iyiydi

Bizim bi grup var Ender3 v2 kullananlar orda bi arkadaş denemelik renkler çeşitler felan yapıp satıyor yada paylaştırıyor işte o ekibe beni ekleyende tahribattan bir mürid vardı.

Neyse işte istersen ekleyebilirim.

Birde konu vardı sanki 3d ile alakalı buralarda.

#....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek
    ADSIZ bunu yazdı

Genelde abs arada tpu basıyorum. Abs Akfilament kullanıyorum. Ham maddesi kaliteli ama filament çapında dalgalanmalar olabiliyor(son zamanlarda dalgalanmalar iyice azaldı, kendilerini geliştiriyorlar) . Abs ile hareketli-hareketsiz makina parçası, kutu ve dökümcüler için model basıyorum.

Hocam mesela ben Pla ile haraketli parça yaptım bulunduğu ortamda sıcaklık baya yükseliyor ve üstüne yük biniyor zamanla eğildi Abs bu işler için daha mı iyi daha sağlam mı ve baskı almada felan farkı varmı ?

#....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
    risk53 bunu yazdı
    ADSIZ bunu yazdı

Hocam mesela ben Pla ile haraketli parça yaptım bulunduğu ortamda sıcaklık baya yükseliyor ve üstüne yük biniyor zamanla eğildi Abs bu işler için daha mı iyi daha sağlam mı ve baskı almada felan farkı varmı ?

Abs fiziksel olarak daha dayanıklı. Baskı alırken tabla 100-110 nozzle 220-245 derece yapıyorum(baskı hızı ve nozzle capına göre belirliyorum). telekomun da dediği gibi hava soğuksa veya baskı uzun sürecekse tablayı dış ortamdan yalıtmak gerekiyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Pla çalıştıran makinelere abs uyumlu mudur yoksa bambaşka dünyalar mı

...said addicted.
Toplam Hit: 817 Toplam Mesaj: 11
tavsiye 3d yazıcı filament