folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder 50.000 Mah Ve Üzeri Kaliteli Ve Hızlı Şarj Edilebilir Powerbank Tavsiyesi

50.000 Mah Ve Üzeri Kaliteli Ve Hızlı Şarj Edilebilir Powerbank Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Dostlar şöyle 50.000 mAh ve üzeri, günlerce şarjı bitmeyecek, kaliteli malzemeden yapılmış, type-c girişi ile hızlı şarj olan hele bide üzerinde feneri olan bi powerbank olsa birkaç günlük kamplarda tadından yenmez. Piyasadaki 30.000 mah ve üzeri powerbankları araştırdım, kimi diyor kapasite %30 da iken birden powerbank kapandı, biri diyor 50.000 mah diye aldım gerçek kapasite en fazla 35.000 mAh, öteki diyor üçüncü gün düğmesi bozuldu, beriki diyor cihaz bozuldu firmaya ulaşamıyorum vs. Bilindik markalarda 50.000 mAh gibi kapasiteler yok sanırım. Pek bilinmeyen ama sizin bildiğiniz gerçekten kaliteli marka-model var mı? Yoksa 2-3 tane Xiaomi 20.000 mAh powerbank alıp plastik cırt kelepçe ile ilkelce birbirlerine bağlayıp 40-60.000 mAh elde etmek zorunda kalacağım.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/bix-40000mah-230v-100w-ac-priz-2-usb-a-60w-type-c-giris-ve-cikis-ozellikli-hizli-sarj-teknolojisine-sahip-tasinabilir-sarj-cihazi-p-HBCV00003OVHC5?magaza=Maxitekno

şu anda kullanıyorum teknostore da daha uygun fiyatı. 220v olması avantaj. hızlı şarjı da var. incelemeleri var youtube de bakarsın.

notebook'u 1,5 gün boyunca sadece bundan besleyerek çalışabiliyorum. 220v girişine oneplus 9pro telefonumu takarak warpcharge ile ultra hızlı şarjedebiliyorum.

minibuzdolabı televizyon vb çalıştıranlarda var 100 watt çıkış gücü var.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/bix-40000mah-230v-100w-ac-priz-2-usb-a-60w-type-c-giris-ve-cikis-ozellikli-hizli-sarj-teknolojisine-sahip-tasinabilir-sarj-cihazi-p-HBCV00003OVHC5?magaza=Maxitekno

şu anda kullanıyorum teknostore da daha uygun fiyatı. 220v olması avantaj. hızlı şarjı da var. incelemeleri var youtube de bakarsın.

notebook'u 1,5 gün boyunca sadece bundan besleyerek çalışabiliyorum. 220v girişine oneplus 9pro telefonumu takarak warpcharge ile ultra hızlı şarjedebiliyorum.

minibuzdolabı televizyon vb çalıştıranlarda var 100 watt çıkış gücü var.

Bu çok iyi bir şey hocam.alınacaklara ekliyoruz bunları araştımakta da fayda var.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam powerbanklerde yazılı değerin %70 i civarında kapasitede olduklarına dair bi bilgi var bende.

voltajla alakalıydı sanırım, onu bi araştırın isterseniz.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam powerbanklerde yazılı değerin %70 i civarında kapasitede olduklarına dair bi bilgi var bende.

voltajla alakalıydı sanırım, onu bi araştırın isterseniz.

Doğru... Li-ion veya li-po piller nominali 3.7 volttur (3.2 ile 4.2 arası değişir) ve pil üzerinde yazan mah kapasite değeri bu voltaja göre belirlenir. Yani 1000 mah li-ion demek -> 3.7 voltta ve 1000 ma akımda 1 saat çalışır anlamına gelir.

Sen çıkışı step-up gibi devre ile 5v çıkartıyorsun. Yani %35 daha fazla bir voltaj :)

Bu sorunun çözümü için pil üzerinde (ki genelde yazmazlar) toplam çıkış Wh değerine bakın. Wh değeri yüksek olan powerbank iyidir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hanım 5yildir anker 20000lik kullanıyor. Ilk günkü gibi performansli, inanılmaz.. Hiç prizde telefon şarj ettiğini görmedim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

30.000 mAh ve üzeri powerbank yapan bütün markaların powerbanklarına yapılan yorumları okudum. Güzel yorumların yanında sıkıntılı yorumlar da vardı. Dolayısıyla hiçbiri bana güven vermedi. Benim için güvenilirlik ve kalite çok önemli. Dağda kampta sürprizle karşılaşmak istemediğim için yıllardır kullandığım Xiaomi 20.000 mAh powerbankın 30.000 mAh modelinden 2 tane aldım. Bunları üst üste koyup uygun bir şekilde birbirine tutturup 60.000 mAh kapasite elde etmiş olacağım. Kampta bunu kullanıp diğer zamanlarda yıllardır kullandığım 20.000 mAh gündelik taşınabilir modelini powerbank olarak kullanacağım. 30.000 mAh modeli 30w şarj aleti ile type-c girişinden 7.5 saatte şarj oluyormuş. Bu süre benim için makul. Çadır ve çadır önü aydınlatma işini yine Xiaomi'nin usb led lambaları ile yapacağım. Daha önce 2. nesil usb led lambasını kullanmıştım, çok beğenmiştim. Işık kademe ayarı da vardı. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
Toplam Hit: 1130 Toplam Mesaj: 7
powerbank batarya 50000 mah güç bankası