folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 500Watt Wood Fired Stirling Engine

500Watt Wood Fired Stirling Engine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Beyler bunu modelleyebilecek bir arkadaş çıkar mı? 

https://youtu.be/Ge3cerSVEI0

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Yardımcı olamam ama merak ettim.

Tasarımları var mı sende ? yoksa işaret parmağıyla gösterip "aha bu videodakinin aynısı yapacak biri var mı ?" diye arıyorsun TBT de ? :D 

Olduda birini buldun, böyle bir şeyi kalıbı çıkaracak, birleştirilecek, ölçüsü alınacak ve bir kaç tane prototip yapıldıktan sonra testi geçerse bunu elde edebilirsin diye düşünüyorum. Astarı yüzünden pahalı ya gelir sana. 30k dese verir misin mesela ? 

Diğer enerji kaynaklarına yönel bence. Rüzgar daha iyi. Bunun seside çok.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Yardımcı olamam ama merak ettim.

Tasarımları var mı sende ? yoksa işaret parmağıyla gösterip "aha bu videodakinin aynısı yapacak biri var mı ?" diye arıyorsun TBT de ? :D 

Olduda birini buldun, böyle bir şeyi kalıbı çıkaracak, birleştirilecek, ölçüsü alınacak ve bir kaç tane prototip yapıldıktan sonra testi geçerse bunu elde edebilirsin diye modüşünüyorum. Astarı yüzünden pahalı ya gelir sana. 30k dese verir misin mesela ? 

Diğer enerji kaynaklarına yönel bence. Rüzgar daha iyi. Bunun seside çok.

Bu ebatta bir stirling motoru hiç görmedim, sistemde su yok, hava radyatörü var, stirling motorlara ilgisi olup simülatif 3d çizimini yapabilecek birisi çıkarsa ben gerçeğini yaparım bu tek kişinin kısa zamanda yapacağı bir şey değil. Motor çizimi yapan çok mürid var tbt yi hafife alma. Rüzgardan daha avantajlı, yaz boyu çalı çırpı çöp yakılabilir, ayrıca taşınabilir. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Amacım TBT'yi küçümsemek değil. Bir makine mühendisinin test etmeden bu videoyu görüp al bu tasarımı diyip bunun tasarımı kesinlikle bu %100 çalışacağını garantisini vereceğini sanmıyorum. İşler istenildiği gibi gitse bile bu verilen tasarım videoda ki kadar verimlide olmayabilir. Deneme yanılma ile test edilmesi gerekir. İç aksamları görülmediği için belki tekrar tasarım değiştirilmesi gerekecek. Çalışmayabilir, patlayabilir vs. Bu yüzden yarım kalan bir DIY projesi olarak kalacağını düşünüyorum.

Bu sebeple sana diğer enerji kaynaklarını önerdim. Çünkü daha kolay. Bu makinadan elektrik üretmek avantajli ama bu şekilde ucuz yollu kendim yaparım kafasıyla sıfırdan yapmaya çalışman sana zaman ve para kaybından başka bir getirisi olmayacaktır.

Yinede, umarım amacına ulaşırsın da kısıtlı imkanlarlada olsa demek ki bir şekilde yapılabiliyormuş diyebiliriz. Rastgele. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Bu ebatta bir stirling motoru hiç görmedim, sistemde su yok, hava radyatörü var, stirling motorlara ilgisi olup simülatif 3d çizimini yapabilecek birisi çıkarsa ben gerçeğini yaparım bu tek kişinin kısa zamanda yapacağı bir şey değil. Motor çizimi yapan çok mürid var tbt yi hafife alma. Rüzgardan daha avantajlı, yaz boyu çalı çırpı çöp yakılabilir, ayrıca taşınabilir. 

4.dk nın başlarında su koyuyor ? makinenin yanında dev bir radyatör var. kaçırdığım bir nokta mı var?

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

adam 4 silindirli sıcak hava motoru yapmış.

verimi arttırmak içinde gömleklere su kanalı yapmış . su kanalını yapmasının bir diğer sebebi de pistonlarda conta olarak deri gibi bir malzeme kullanmış. 

bu deri malzeme çabuk yıpranıp kaçırma yapmasın diye su kanalları ile gömleğin kontrolsüz ısınmasını engellemeye çalışmış.

adamın söylediğine göre verimi arttırmak için sürekli denemeler yapıyorlarmış. daha basit kurulumu yapılan bir model üsetirsek satmayı düşünüyorz diyorlar.

ben olsam bunu yapmak için uğraşmam. tek silindirli buhar motoru bundan çok daha verimli olur. bu boyutta bir buhar motoru yapsan ki yapımı daha kolaydır eminim 1500w gibi bir güç elde edersin belki daha fazla.

müstakil evim olursa hep hayalimde bir buhar motoru yapmak vardı. elektrik üretmek için köy evlerinde mükkemel bir çözüm.

buhar motorlarını şakaya almayın . yeterince geniş pistonlu bir buhar motorundan alacağınız verim çok yüksek oluyor. yeterki tasarımınız kusursuza yakın olsun.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f0/Steam_engine_in_action.gif

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Steam_locomotive_work.gif

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

https://m.youtube.com/watch?v=EtF3-YmHp_0 Merak edenler icin.

Stirling motorlari, buharli sistemlere gore daha guvenlidir, alternatif olarak gelistirilmis ve buharli sistemde kullanilan su yerine sıkıstırılmis hava olarak algilayabiliriz. Guven beraberinde dezavantaj olarak gelir, hâli ile buharli sistemlerden daha verimsizdir.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Konu sadece elektrik üretimi ama peki ya depolaması? Bir dağ evinde yaşamak için böyle bir stirling motoru ürettik ama gece gündüz sürekli yakıtla besleyecekmiyiz? O yüzden bir de sisteme hibrit bir süper kapasitör ve akü sistemi entegre etmek lazım.

https://batteryuniversity.com/article/bu-209-how-does-a-supercapacitor-work

Bir de 0 karbon emisyonu + gizlilik + dönüştürülebilir enerjiden feragat ettik.

qoqo tarafından 26/Eyl/22 09:27 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Dağ evi fikri için güzel proje. Dağda yıkılan ağaçları yakıp, akülere enerji depolanmalı.

Realist tarafından 26/Eyl/22 09:54 tarihinde düzenlenmiştir

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Fazla bakmadım ama sanırım bu 1950 den kalma antika bir stirling motor. Yeni nesil, hem solar(mercek/çanak ayna), hemde sıcaklık kaynağı (odun/kömür ateşi) ile daha sessiz olanları üretip satan yabancı şirketler var.
    Çoğu yeşil enerji projesi olduğu için açık kaynaklı olanları vardır mutlaka. Proje modellerini bulabilirsin sanırım.

Sıcaklık farkına göre verimi değiştiği için mühendisliği ve tasarımı içten yanmalı motorlara göre daha zor ve pahalı motorlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

yanlışlıkla gönderilen mesaj. 

sir tarafından 27/Eyl/22 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
Toplam Hit: 1227 Toplam Mesaj: 11
stirling motor