60 Fps Film

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Beyler 60 fps  ( olmadı  48 fps oda olumlu )   arıyorum. Bildim kadarıyla bi tek hobbit 48 fps çekildi ama bakıyorum bi çok filmin youtubeda 60 fps traileri var. 60 fps film varmıdır ? varsa nerden download edebilirim ?

Bi mürid elinde  avatarın 60 fps filmi oldunu sölemişti aklımda kalan.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

sinema filmleri standart sanırım 30 fps. Fakat dijital versiyonları 60 fps olabiliyor. 

yamuluyorsam düzeltin :)

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ben demistim hocam, avatarın 60 fps bulabilirsin. kickass torrent e gir orda 60 fps avatar fln yaz çıkar

yalnız seedi çok azdı çok uzun zamanda indi.birde 20 gb'a yakındı.12 gbdan aşasını indirme çünkü kalite düşerse o kadar çok zevk almazsın

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

"HFR" ya da "60 fps" diye kat.ph de arattığımda bi' kaç sonuç geldi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Spor yayınlarının filan 60fps kayıtları var fakat henüz filmler için öyle bir içerik havuzu yok.

Amma velakin yetişkinlere yönelik çok fazla içerik bulabilirsin 60fps. Daha önce bende senin gibi 60fps içerik ararken forumlarda filan çok fazla konu okudum genel olarak japonların büyük adult firmaları 60fps içerik üretmekteler. Yine japon sinemasında birkaçfilm var 60fps çekilen.

Ama henüz hollywood 60fps içerik üretmekden yana değil. Aşırı maliyetli bir durum çünkü. Zaten şuan sektör 3dye dönmüş durumda hem 3d hemde 60fps onlar için aşırı maliyetli oluyor. İşin astarı gelen gelire ne kadar yaklaşırsa o kadar kesintiye gidiyorlar. Şuan insanlar 30fps ki genelde 30 fps de çok fazla kullanılmaz. Genelde 24.99 - 29.99fps aralığında çekilir filmler.

Adult filmlerde adamlar 2 tane uyumlu kamerayla minumum maliyetle çekim yapıyor ki keza yine virtual reality dediğimiz vr gözlükler için de ilk üretilen içerikler yine adult sektöründe.

Dediğim gibi 60 fps bulabileceğin içerikler genellikle extreme sporlar ya da bazı önemli nba maçları olabilir. Nasıl bizim trt derbi ve önemli milli maçları 4k olarak yayınlıyor aynı şekilde yurt dışında da 60 fps veya 4k olarak yayınlıyor spor müsabakaları. Başka da birşey bekleme film olarak içerik yok çünkü.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam ana kaynak olarak 60fps çekilen sinema filmi(hollywood) yok. Bahsettiğin gibi hobbit 48fps ile çekildi ondan sonra bildiğim 48fps ile dahi çekilen film yok.

Piyasadaki 60fps içeriklerin neredeyse hepsi frame interpolation ile sonradan daha akıcı gözükmesi sağlanmış içeriktir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Motion_interpolation

Yani 60fps film sunumu görsen dahi o orijinal 60fps değildir.

Kendi bilgisayarında frame(motion) interpolation ile video oynatmak istiyorsan şu an piyasadaki en kullanışlı araç svp dir.

https://www.svp-team.com/w/index.php?title=Main_Page

Aşaüıdaki konuda resimli halde nasıl yapacağın mesajlarda anlatılmış

http://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/1440824-any-simple-way-convert-24fps-video-60fps.html

Aynı şekilde ben svp ile falan ilgilenmiyorum avisynth ile kendi scriptimi oluştururum diyorsan daha kompleks bir işlem için:

http://dsync.blogspot.com.tr/2012/01/playing-video-on-60-fps-update-2.html

Ben bunlardan avisynth olanını yıllar önce denemiştim, sonuç olarak daha akıcı bir görüntü çıkıyor ama doğal olarak daha çok cpu kullanımı oluyor.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1374 Toplam Mesaj: 6
film movie 60 fps 48 fps