60 Fsp Film Ve Video Dosyası Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Böyle bir şey varmış arkadaşlar 60 fps ile çekilen filmler ve videolar oldukca akıcı ne net bir görüntüye sahipmiş bu konuda bilgim yok 60 fps videolarını nasıl indire bilirm nasıl izliye bilirim dikkat etmem gereken konular nedir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

YouTube.

mkyb tarafından 18/Eki/15 17:42 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

YouTube.

Sonunda ki p60 fps hızını mı temsil ediyor, 4k videolar da en yüksek fps oranı nedir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam teorik olarak sınırsızdır çünki kamera ve kamera işlemcisinin gücüne bağlı olarak bu sürekli artmaktadır 

örnek şuan 720p 240 fps video çekebiliyorum 

bana göre slowmotion yapmayacaksanız 60-120-240 fps videolar fazla akıcı geliyor , yada dediğin gibi kaliteli ama gözümüz izlemeye alışık değil bilemedim. 

sinema filmleri için standart çekim hızı 24 veya 48 fps dir. 

http://gizmodo.com/5969817/the-hobbit-an-unexpected-masterclass-in-why-48-fps-fails

PanxeR tarafından 18/Eki/15 18:21 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Kamerayla bi ortamı çekerken kamera yönünü değiştirdiğimizde iki yön arasında kalanları bulanık ve flu görürüz bu 30 fps ye kadar böle kare yenilemesi daha yüksek bi kamerayla bu geçiş sırasındaki nesneler daha da belirginleşir daha fazla algılarız , ne kadar yüksek sensör hızı o kadar çok belirgin yağmur damlası da denebilir 

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

720p fln olayı değil bu fps işi.bu işin karşılaştırmaları youtubeta var 60 fps vs 40fps yazarsan (yada bunun kombinasyonları aradaki farkı görürsün)

bende ultra hd 60 fps avatar filmi var.20 gb bişiydi sanırım.ben böyle bir kalite daha izlemedim.torrentten indir zaman alıyor fakat beklemene değer

not: altyazısı yok 60fps için.bi ara tbt'nin facebook sayfasında da paylaşmıştım görüntü kalitesini

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Genel bilgi;

fps : frame per second

Yani her bir saniyede ekranda görünen resim karesinin sayısı.

Arka arkaya çekilen resim kareleri birleşip bize videoları sunar. Resim sayısı ne kadar fazlaysa, yani fps miktarı ne kadar yüksekse videonun boyutu da o kadar büyük olur.

1.000.000 fps'ye kadar çekim yapabilen kameralar var tabii ki. Çok pahalı olmakla beraber, pahalılık tek dezavantaj değil. Bu videoları oynatabilecek ve slow motion yapabilecek bilgisayar donanım ve yazılımına da sahip olmak gerekiyor.

Konu hakkında daha fazla bilgi;

http://www.bytemagazin.com/super-slow-motion-agir-cekim-dosyasi-2-zamani-durduran-kameralar/

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
Toplam Hit: 1144 Toplam Mesaj: 7
fps 60