3D Kısa Video Klip

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar. uzerinde calistigim kisa bir video klip projemi bitirdim. daha once wallpaper olarak bir screen shot eklemistim. simdi tamamini ekliorum :) yalniz bircok effekti kapatmak zorunda kaldim. kisilik olarak sabirsiz biri olmamdan kaynaklaniyor ki renderin  kisa surmesi icin agir effektleri kaldiriyorum. (dinamik toz partikulleri, camalrdaki bugulanmalar, isik yansiamlarindaki caustics, global illumination sample larini en dusuk ayarda tutma, vb...)

Proje aslinda kucuk animasyon filmim icin ufak bir baslangic niteliginde. "Scooter - Stealth" isimli sarkiyla animasyonlarin butunlesmesi vide klip tarzi birsey ortaya cikardi.

Teknik Bilgiler:

Butun proje "Cinema 4D R15" ile yapilmistir. "Adobe Premiere Pro" video ve ses montaji icin kullanilmistir. Color Correcion icin "Magic Bulet Looks" plugini kullanilmistir.

Toplam animasyonlarin render suresi 52 saattir. (i7 2,4ghz CPU, 2gb Nvidia GPU, 8gb 1600mhz RAM).

Dunya dokulari icin NASA nin uydu goruntuleri kullanilmistir. (20k)

Tum sahneler Shaban Interacive Pro tarafindan tasarlanip, dokulandirilip, isiklandirildiktan sonra animasyon ve render yapilmistir.

Yaratik Statik model olarak oyundan riplenmistir. (Kemik ve kas sistemleri, mocap ve animasyonlar, dokulandirma ve isiklandirma Shaban Interactive Pro ya aittir).

Projeden birkac Screen Shot:

Shaban%20Interactive

Shaban%20Interactive%20Pro

Animasyon Video:

http://youtu.be/h3jIDMK201E

Shaban Interactive Pro.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

hocam konusu buna benzer dead space 3 gibi bir oyun yapsanda steamda greenlighta koysana mesela başta kickstartera koyasrsın güzel bir bütçe (100 bin $ ) aldıktan sonra oyunu yapıp steam greenlight üzerinden yayınlarsın. en az 1 m$ garanti veiriyorum.

Converse giyen uzaylı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek

Hocam Gerçekten Hergün Geliştiriyorsun Kendini İleriki Zamanlarda c0nverse'nin dediği gibi bi oyun yaparsan çok iyi olur :)

wAreX!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

eline sağlık.

Triumph tarafından 29/Eki/13 11:44 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

hocam konusu buna benzer dead space 3 gibi bir oyun yapsanda steamda greenlighta koysana mesela başta kickstartera koyasrsın güzel bir bütçe (100 bin $ ) aldıktan sonra oyunu yapıp steam greenlight üzerinden yayınlarsın. en az 1 m$ garanti veiriyorum.

hocam suanda "Cryengine 3" le ugrasiyorum. cok feci birseymis. tum derslerini indirdim onumuzdeki hafta bslayacam calismaya. kucuk capli oyunlara atilmanin zamani geldi dedigin gibi. moturn binbir cesit ozelligi var, isiklandirma olayi mukemmel otesi. kendimce birkac model import ettim motora ama henuz animasyonlari eklemeyi bilmiyorum. indirdigim derslerde de zaten abstan sonra herseyi analtiyor :D bakalim nasil bir proje gececek kafamfan. dead space in tum serisine hastayim zaten. oynadigim en mukemmel oyun diyebilirm :D

Shaban Interactive Pro.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

hocam suanda "Cryengine 3" le ugrasiyorum. cok feci birseymis. tum derslerini indirdim onumuzdeki hafta bslayacam calismaya. kucuk capli oyunlara atilmanin zamani geldi dedigin gibi. moturn binbir cesit ozelligi var, isiklandirma olayi mukemmel otesi. kendimce birkac model import ettim motora ama henuz animasyonlari eklemeyi bilmiyorum. indirdigim derslerde de zaten abstan sonra herseyi analtiyor :D bakalim nasil bir proje gececek kafamfan. dead space in tum serisine hastayim zaten. oynadigim en mukemmel oyun diyebilirm :D

oyunun adı ne olsun diye bi konu açmanı sabırsızlıkla bekliyorum hocam... başarılarının devamını dilerim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Hocam,basarili ve guzel olmus, bir sey sormak istiyorum; bu seviyeye gelmen ne kadar sure aldi, egitimini falan aldin mi yoksa sadece evde kendin calisip mi bu seviyeye geldin ?

Bortubocek sever
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Bloom bunu yazdı

Hocam,basarili ve guzel olmus, bir sey sormak istiyorum; bu seviyeye gelmen ne kadar sure aldi, egitimini falan aldin mi yoksa sadece evde kendin calisip mi bu seviyeye geldin ?

Hocamben bilgisayar muhendisiyim. 3D Animasyonlar benim hobim. bu seviyeye gelmem uzun zaman aldi. 2005 ten beridir ugraiyorum. hobi oalrak ugrastigim icin uzerinde cok fazla vakit harcayamiyorum fakat tasarimlardan oldukca iyi kazaniyorum. 

Cinema 4d r6 ile basladim yani programin ilk ciktigi versiyonuyla. ozamanalr hic ders yoktu bu programal ilgili. ama birden patlama yapti program. ve saunda binlerce ders var.kendi basima kurcalayarak ogrendim herseyini. buyuzden cok zamanimi aldi. ama sunda video derslerle 6-7 ayda programa hakim olabiliyorsun. gerisi hayal gucune kalmis.

Shaban Interactive Pro.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Keşke Türkiyenin ilk 3d animasyon filmini sen yapsaydın @ Dj_DooM3,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Keşke Türkiyenin ilk 3d animasyon filmini sen yapsaydın @ Dj_DooM3,

:D keske hocam. ama turkiyede oyle adamalr var ki. adamlar 3d tasarim konusunda asmislar kendilerini. ama hepsi egitim almis. tanidigim iki kisi var ikisi de vancouver film okulunun animasyon bolumunden mezunlar. adamalrin sony image works ve pixar da da calismislikalri var. bu seviyeye gelmek icin saglam kasmak gerek. onun icinde tum vaktini buna harcaman gerek. benim icin bu neredeyse imkansiz. (vakit konusu). ama kendi basima ilerleyebildigim kadar ilerleyecem.

Shaban Interactive Pro.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

cryenginı hemen bırak hocam onun yerine unitye geç indie dostu tam bağımsız arayüzü var. bende 3d ile ilgileniyorum ama bir türlü 3D ye başlayamadım çünkü adam akıllı bir eğitim seti bulamdım.

Converse giyen uzaylı
Toplam Hit: 2676 Toplam Mesaj: 29