folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Facebook Oyun Cenneti Mi Oldu Yoksa ?

Facebook Oyun Cenneti Mi Oldu Yoksa ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Son bir kaç haftadır gözlemliyorumda tanıdıgım 5 kişiden 3 ü Facebook'ta oyun oynuyor.Facebook artık sadece oyun mu oldu??yada FB nin amacı neydi ne oldu ?

Şuda dikkatimi çekti videolarda çok izleniyor ve bir çok televizyon kanalı bu izlenen videoları kendi programlarından yayınlıyorlar.yayın saatlerini bu şekilde dolduruyorlar.Ayrıca bu videolar çok kişiyide ünlü yada rezil etti...sizce FB nin amacı neydi ve neye dönüştü?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Sistem çökmesin diye kıçlarını yırtıp türlü yenilikler çıkartıyorlar.asıl amacı tutmadı,başka dallardan tutturma çabası,başarıyorlarda fazlasıyla...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

ilerde youtube'a yönlendircekler domain'i o olcak..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

başarıya giden yolda herşey mübahtır insanlar neye rabet gösteriyorsa ona çalışıyorlar

browser oyun pazarının bir kısmına facebook sahip oldu yalan mı iyi de para kazanıyorlar

sadece oyun oynamak için face e giren war adamların işi herkezi çekmek

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

peki sence neydi amacları ??

bide birşey daha gördüm oyunlar o kadar çoğaldı ki...sanki fb oyun firmalarına para veriyorda onlar oyun yapıyorlar gibi..su ana kadar bi sürü farmville oynayan tanıdıgım var hastalık derecesinde hatta 70 lvl olan var.ama gercek para verip farmville parası alan görmedim oyunun bundan karı ne kadar olabilr :S sasırtıcı..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:
    -----------------------------

peki sence neydi amacları ??

bide birşey daha gördüm oyunlar o kadar çoğaldı ki...sanki fb oyun firmalarına para veriyorda onlar oyun yapıyorlar gibi..su ana kadar bi sürü farmville oynayan tanıdıgım var hastalık derecesinde hatta 70 lvl olan var.ama gercek para verip farmville parası alan görmedim oyunun bundan karı ne kadar olabilr :S sasırtıcı..

oyun global tüm dünya oynuyor  , hem oyunu yapan kazanıyor hem facebook

herşey tıkırında  facebook un oyun yapanlara para vermesine gerek yok millet yapabilse cep telefonundan girip tarlayı sürcek =)

video izlemek isteyen face e müzik içni face e foto için face e

arkadaş için face e messenger için face e

tüm web sitelerin tek amacı vardır her zaman daha fazla kullanıcıya ulaşmak alan mutlu veren mutlu bir şekilde trendler değişiyor

bana orkut face den daha hızlı ve güzel geliyor onda da aynı şekil uygulama desteği var ama bilemiyorum açtık bir kere arada foto atıyorum

okey oynuyorum oyun oynamak içni mynet e girmekten daha basit geliyor hem arkadaşların ile beraber oynayabiliyorsun hızlı hızlı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

mantıklı...ama fb hep tanıtılırken arkadaşlarını buluyorsun diye basladı geldigi nokta oyun video testler..

hele o testler en uyuzu :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:

mantıklı...ama fb hep tanıtılırken arkadaşlarını buluyorsun diye basladı geldigi nokta oyun video testler..

hele o testler en uyuzu :D

çünki artık herkez üye , daha fazla üyeyi arkadaşlarını bul diye çekemezler internette ras gele birini arıyorum çıkıyor 29 ortak arkadaş ama tanımıyorum o kişiyi =)

arkadaş için eklenenler bittiği için kullanıcıyı çekecek diğer şeylere yöneliyorlar işte günlük burç bile çıkıyor arkadaş analizi

testler ne kadar şeytansın vs vs başka türlü populerliğini nasil koruyabilirki ? sonuçta adminlerin konu açtığı üyelerin takip ettiği bir blog değil sürekli yenilik değişiklik getirmesi gerek.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

PanxeR dostm bu konuda bilgili oldugun kesin.hazır seni bulmuşken aklıma takına birşeyide sorayım.mesela bu kim bakmış profiline kim girmiş gibisinden guruplar var.bu guruplara giriyorsun çalışması için tüm arkadaşlarını davet et diyor ediyorsun ve sonuc olarak çalışmıyor..çogunu denedim ve hiçbiride çalışmadı..anlamadıgım bu grupların neden oluştugudur ? yani sonucta bunların hicbiri calısmıyor ve tüm arkadaşlarını davet etmeni istiyorlar..ve insanlar halen bu guruplara katılıyorlar.kurucu bunun çalışmadıgını bildigi halde neden böyle bir grup açıyor ne gibi bir faydası var ?kişisel bilgiler görüyor desek bu gruplarda binlerce kişi var özel bi kişiyi aradıgını sanmıyorum.bu gurupların kişilere ne faydası var ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:

PanxeR dostm bu konuda bilgili oldugun kesin.hazır seni bulmuşken aklıma takına birşeyide sorayım.mesela bu kim bakmış profiline kim girmiş gibisinden guruplar var.bu guruplara giriyorsun çalışması için tüm arkadaşlarını davet et diyor ediyorsun ve sonuc olarak çalışmıyor..çogunu denedim ve hiçbiride çalışmadı..anlamadıgım bu grupların neden oluştugudur ? yani sonucta bunların hicbiri calısmıyor ve tüm arkadaşlarını davet etmeni istiyorlar..ve insanlar halen bu guruplara katılıyorlar.kurucu bunun çalışmadıgını bildigi halde neden böyle bir grup açıyor ne gibi bir faydası var ?kişisel bilgiler görüyor desek bu gruplarda binlerce kişi var özel bi kişiyi aradıgını sanmıyorum.bu gurupların kişilere ne faydası var ?

gruplardakilerin çalışmadığını biliyorum ama bir kaç ay önce ortalarda dolaşan bir uygulama vardı direk tıklıyordun izin veriyorsun ve gösteriyor.

o grup olayları ise yine bu ve buna benzer uygulama linklerini sizinle paylaşıyorlar sadece populer ve kalabalık bir grup oluşturmak için açılmış

sen birilerini davet ettikten sora (şanslıysan ) sana da uygulamanın link ini yolluyorlar.

o kadar çok kişiyi çekmelerinin sebebi de millet merak ediyor profilime kim bakıyor diye özellikle kızlar hemen damlıyor.

o gruplardan çalışanı da var çalışmayanı da uyguama war evet ama daha faydalı bir grup göremedim

not: çok üyesi olan populer gruplar reklamda alabiliyor istediği banner i link i koyabiliyor sonuçta sayfaya. başarılı olabilen sayısı az

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

evet o guruba girdim gösterdi mesela 10 kişiyi ama alakası yok face girmeyen adamı bile benim profilime bakıyor dye gösterdi :D

saol...

Toplam Hit: 1087 Toplam Mesaj: 11