Sony Xperia S

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

selam

Bu telefon hakkında görüşlerinizi öğrenebilir miyim?

İyi-kötü yanları?

Kullananlar bilgilendirirse sevinirim

Türkiye'ye nisanın başlarında geldi

http://www.hepsiburada.com/Liste/sony-xperia-s-32-gb/productDetails.aspx?productId=telceperices&categoryId=371946

Ha Ha!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

ekranı acaip kaliteli hocam ve kemarası mükemmel diyebilirim.yakın bir tanıdıkta geçen hafta inceleme fırsatım oldu hoparlör sesi güzel tatmin edici. beni en cok kamerası etkiledi diyebilirim. hız olarak gayet güzel stabil duruyor tabi ben ıos kullanıcısı olarak androıd konusunda pek bişey diyemiycem. fiyatı bence teknık olarak bakıldıgında birçok cihazdan önde olmasına rağmen tr girişi uygun oldu hocam bence düşünüyorsan kaçırma makineyi.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaş dün aldı bendeki s2 ile karşılaştırınca pek iyi olmadığını anladım

1-çok kalın boyutlar s2 ile aynı ama kalın

2- kamera 12 mp ama düğmeye basınca netleme yapıyor herhangi bir nesneye pamakla dokununca o nesneye focus yapmıyor

3- altındaki ışık kerane görünümü veriyor

4- kılıfını ıvırını zıvırını şimdilik bulmak zor

5- sesine bakamadım  işlemci 1.5 4 çekirdek galiba ama kaç nm ile üretildi bilmiyorum görünüşte 1.5 ghz olabilir lakin işleyişi önemli. 

bunlar dışında incelemedimm pek ama bildiğin android telefon işte. birde kamera gece çekimlerinde anlık görüntüyü veremiyor salladığınn gibi görüntü kafayı yiyor herşey birbirine karışıyor.

alıyorsan hayırlı olsun.

edit ekranı da denilen kadar canlı değil sadece ışığı çok fazla. samsung tavsiye ederim ben sana ekran da önceliğin varsa

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    -----------------------------

2- kamera 12 mp ama düğmeye basınca netleme yapıyor herhangi bir nesneye pamakla dokununca o nesneye focus yapmıyor

5- sesine bakamadım  işlemci 1.5 4 çekirdek galiba ama kaç nm ile üretildi bilmiyorum görünüşte 1.5 ghz olabilir lakin işleyişi önemli. 

bunlar dışında incelemedimm pek ama bildiğin android telefon işte. birde kamera gece çekimlerinde anlık görüntüyü veremiyor salladığınn gibi görüntü kafayı yiyor herşey birbirine karışıyor.

alıyorsan hayırlı olsun.

edit ekranı da denilen kadar canlı değil sadece ışığı çok fazla. samsung tavsiye ederim ben sana ekran da önceliğin varsa

http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-S-vs-Samsung-I9100-Galaxy-S-II

hocam burada ekran çözünürlüklerini karşılaştırırsan xperia s baya önde görünüyor

Ha Ha!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

alıyorsan hayırlı olsun.

ekranı iyi değil diyorsunda şu anda tüm telefon piyasasında en iyi ekran 342 ppi ile.
    Kamera bakımından da exmor kalitesini sunuyor ve en iyi kameraya sahip 3 telefondan birisi olduğu kesin.
    Sesi çok tatmin edici.
    İşlemcisi 1.5 Ghz ve Çift çekirdek
    1 GB Ram var.
    Cihazla birlikte HDMI kablosu, 2 adet smart tags, ekran koruyucu kılıf(sanırım bu ilk kez veriliyor dünyada) ve şarj aleti veriliyor.
    Hafıza 32 gb ve artırılamaz.
    Boyutları kalın
    Android 2.3.7 kullanılıyor ve Haziran a doğru 4.0 sürümüne güncelleneceği resmi olarak açıklandı.
    Menü geçişleri vs çok tatmin edici.

Bir de yaşayabileceğin sıkıntı şu olabilir. Türkiye'ye ilk gelen telefonlarda ısınma problemi ve daha sonrasında ekranda sararma problemi yaşanabiliyor. Bunu Sony kendisi de kabul etti ve bu problemi yaşayan cihazların onarılacağını yada değiştirileceğini belirtti.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KURALAY
    KURALAY's avatar
    Erkek

BosphorusPasha isimli arkadaşa kesinlikle katılmıyorum. Ben Samsung Galaxy s2 kullanıcısıyım ve  Xperia S yeni nesil bir telefon olduğu için piyasadaki telefonlardan (şu anlık) en üstünü diyebilirim rahatlıkla... Tek hoşuma gitmeyen yanı kalınlığı oldu... Kap falanda kullanacaksan daha çok kalınlaşacak vs... Ama özellik önemli diyorsan kesinlikle tavsiye ederim...

Başka ekleyebileceklerim;

altındaki ışık bakış açısına göre değişir... bence gayet şık bi görünüm katmış ve Sony bundan sonraki çıkaracağı tüm telefon modellerine o özelliği koyacak. Ve telefon elden kesinlikle kaymıyor... Galaxy s2 , el terlediğinde kayabiliyor...

Kılıflarıda çıktı bu arada:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Hocam onu alacağına HTC One X al derim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

tahrefk bunu yazdı:

Hocam onu alacağına HTC One X al derim

aradaki 400 tl lik farkı ne yapacaksın hocam?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Hocam bu telefonu alabiliyorsa pek sıkıntı çekeceğini sanmam.Teknolojide bir alacaksın pir alacaksın.Hocam HTC den şaşma derim.Sonynin multimedya özelliği iyi fakat hız olsun stabilize olsun pek iç açıcı değil.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ekran dandik demedim arkadaş kendi fikrimce güzel değil dedim benim s2 çok daha canlı görünüyor benmkinin ışığı kısık arkadaşın telefona akşam baktım karanlıktı ve ışık çok fazlaydı ve hiiç canlı görünmedi bana :S  ve alttaki ışık da ciddi anlamda sinir bozucu bence 

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 5656 Toplam Mesaj: 22