folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Acces (.Mdb) Sınırı Nedir?

Acces (.Mdb) Sınırı Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar nette birçok yerde baktım acces felanca sayıdan sonra sapıtıyor, bozuluyor felan diyorlar. Ehli tarikat mürid ve mürideleri bu soruyu bir de sizlere yöneltiyorum. Ben 3-4 yıldır access kullanıyorum ve taş gibi de devam ediyor.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek

access de sınır yoktur yani milyonlarca veri girebilirsin. yalnız sql e oranla fazlasıyla yavastır bunun için professional programlarda kullanılmazlar

yani yapacagın bir market programı yada web sitelerinde access kullanılabilir.

access in hızı içerdigi veriyle orantılıdır

veri coksa yavas olacaktır...

Falan Filan...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    800 mb den sonra sapıtıyor veri ekleme girme ölüm oluyor denenmiştir :D arada sırada db yi indirip onarmak gerekiyor çeşitli kodlar var bunla ilgili ama hiç bir işe yaramıyor yani access programında db yi onar gibi olamıyor.. çok büyük bi projen varsa mssql a geç eğer güzel bi editör bulabilirsen accessten hiç bir farkı kalmıyor uygulaması zaten

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

access için bi klonu açmıştım

accesssi zayıflatmak diye basit ama güzel bi çözüm fazla mb tutanlar için

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    ne 800 mb'si yaa. birkaç tane resim ekle tamam. felç. access yüzünden ben kaç tane program yazmadım. başıma gelecekleri biliyorum.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar benim sitede kullanıyorum 30 mb felan. İçeriklerin sayacı 2-2.5 milyon. Site sayacı 2-2.5 milyon civarında. Bir aksilik çıkmadı.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    benim iki sene önce 2000 üye ve bikaç bin mesajda sistem hata vermeye başlamıştı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    accesse kod performansı da çok etki ediyor bunu da unutmayalım ama . mssql veya mysql olsa dilediğince aç bağlantı dilediğince veri ekle aynı anda ama access sonuçta bir dosya 4 5 kişi aynı anda yüklense bile pörtlüyor :D

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Databaseler, arkasındaki onu yöneten database managerlar ile güçlenirler, aksi taktirde bi txt dosyasından farkı kalmaz...

Accessin arkasındaki managerda tabiki bi mssql kadar, bi mysql kadar, bi oracle kadar güçlü değil...

Her ne kadar mantıken sınırı yoktur sonsuzdur gibi görünsede, sorun vardır :)

En canlı örneği tahribat.com dur. mesaj sayısının 100000 i geçtiği 2005 yılı civarlarından itibaren, dbnin boyutu ortalama 100 mb civarı idi, update, delete işlemleri hata vermeye başlamıştı..

şu anda database 1.6 gb :), altyapı mssql ve sıfır problem :) cayır cayır calışıo site:)

Ama access en sevdiğim veritabanıdır, özellikle okuldaki projelerde fln access kullanmaya özen gösteriyorum, çünkü basit :) formlarını raporlarını sorgularını kullanarak bi cok işlemi sorunsuz ve daha hızlı halledebiliyorum, hemde excel tablosu gibi düzenleyebiliyorum, istediğim yerden kopyalayıp istediğim yere yapıştırıyorum :) Ama profesyonel çözümler için daha güçlü bi seçenek kacınılmaz...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2684 Toplam Mesaj: 9