folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Acces Point Aü Kurulumu

Acces Point Aü Kurulumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bir  okul için böyle bir iş aldık 4 katlı okula 1 kablosuz modem 4 access point ile kablosuz ağ kuracaz bugun montajları yaptım ama access pointleri repaet moda alıp modemi gösterdiğimde hiç bir şey olmuo access point wireless kayboluyo ama sinyalimizde herhangi bir güçlenme olmuyor  TP-Link marka ürünlerin hepsi teknik desteğini arayıp soracağım bir anlayan warsa yardımcı olabilirse çok sevinirim

AMD Rulezzz =)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1-Acess Point Operation Mode lari kontrol etmelisin.AP modundami AP+Repeater modundami yoksa sadece Repeater modundami.

2-Erisim sifreleri aynimi ?

3-Subnet-gateway ve network adreslemeleri dogrumu ?

Genelde yapilan hata Operation Mode secimi hatalaridir , AP+Repeat , Repeat , AP gibi modlari secerken dikkatli olmak gerekir.Simdi nelere dikkat etmen gerektigini anlatmak isterdim ama biraz sonra Inter-Milan maci var :) Ayrica AP yapilandirmasinda en onemli noktalardan birisi MAC adresleridir , bunlari girerkende dogru eslestirmeleri yaptiginiza emin olun.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

1-Acess Point Operation Mode lari kontrol etmelisin.AP modundami AP+Repeater modundami yoksa sadece Repeater modundami.

2-Erisim sifreleri aynimi ?

3-Subnet-gateway ve network adreslemeleri dogrumu ?

Genelde yapilan hata Operation Mode secimi hatalaridir , AP+Repeat , Repeat , AP gibi modlari secerken dikkatli olmak gerekir.Simdi nelere dikkat etmen gerektigini anlatmak isterdim ama biraz sonra Inter-Milan maci var :) Ayrica AP yapilandirmasinda en onemli noktalardan birisi MAC adresleridir , bunlari girerkende dogru eslestirmeleri yaptiginiza emin olun.

-----------------------------

3 numara hariç herşeyin doğru olduğunu düşünüyorum çünkü accsess pointin içine girdiğim zaman içerde saten modların listesi war listeden repater modu seçiyorum ve altına repeat yapılacak makinen MAC adresini istiyor saten altta arama bölümü war ara diyorsun çevredeki kablosuzları listeliyor listeden kendi modemini seçiyorsun direk mac adresini yazıyor buraya kadar herşey normal bu şekilde saveleyip çıktığım zaman saten accses'in kendi wireless i kapanıyor saten aramada çıkmıyor access point ama gel gör ki modemin sinyali de güçlenmiyor.

bu 3 numara hakkında hiç bir bilgim yok yarın yine gideceğim maçtan sonra yada yarın biraz anlata bilirsen çok sevinirim

cevap için saol

AMD Rulezzz =)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    pm at 15 dk da hepsini kurdurayim. ustume tanimam ac kurulumunda en son 32 tane kurmustum:) 
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

son durumu yazarsan yardımcı oluruz. basit.. cihazları erişim noktası mı yoksa tekrarlayıcı olarakmı kurdun.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 1551 Toplam Mesaj: 5