folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Access Point İçin Önerileriniz

Access Point İçin Önerileriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

İyi akşamlar hocalar,

Bir çalışanımız iş yerine çok yakın (30 metre falan) bir daire tuttu. İnternet almasın diye access point ile iş yeri ağından internet almasını istiyoruz. Şu an access pointlere bakıyorum. Nelere dikkat edilmeli, hangi modelleri tavsiye edersiniz?

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Eğer arada bina vb.yoksa 1 adet ubiquiti loco m2, arada bina varsa ama çatıdan çatıya bina vb. olmadan görülüyorsa 2 adet ubiquiti loco m2.

Normalde bu cihazlar çok daha fazlasını yapar ancak tam detayları bilmediğim için garanti olsun diye önerdim. 30 metrede 1 adet tp-link 7210n bile çalışır. 

Her iki cihazda yarı profesyonel dir. Antenli, usb den çalışan şeylerle çözüm bulunabilirmi emin değilim. Dediğim gibi garanti çözümleri yazdım. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Tplink Wa901nd modelini kullanıyorum hocam. İlk başlarda başımızı ağrıtsada ayarlarını düzgün yapınca sıkıntısız ve hız azalması yaşamadan olarak kullanıyoruz. Tavsiye ederim.Özellikle müşteri hizmetleri çok yardımcı oluyorlar

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

30M ve Arada görüş açısı varsa

2 adet loco m2

veya

2 adet loco m5

veya

2 adet TP-link CPE210

veya

2 adet TP-link CPE510

Yuakrıdakileri yaparsanız, iş arkadaşınızın evine CAT5 ile kablo çekmiş gibi olursunuz.

VEYAAAA

1 adet loco m2 ya da1 adet cpe210 sizin binada verici olarak olmaz üzere

alıcı olarakta USB 1 adet TP-LINK TL-WR7200ND kullanarak bu sıkıntıyı çözebilirsiniz...

Son verdiğim alternatif yolda eğer 30 m uzaklık VE birebir görüş yoksa çalışmaz.

Diğer üsttekilerde pahalıya mâl olur (en az 320TL en fazla 500TL) ama kaliteli olur.

DrKill tarafından 07/Eyl/15 21:21 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 797 Toplam Mesaj: 4
access point