Acdsee Vs Adobe Bridge

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar fotoğraflarımı adamakıllı düzenlemek istiyorum bunun için program arayışındaydım. Meğerse Adobe nin Bridge programı tam bu iş içinmiş. Ancak nedense alternatiflerine de bakmak istedim bir de ne göreyim ACDSee 90ların-2000'lerin demirbaş programlarından :D meğerse duruyormuş ve kullananı da varmış çeşitli işlevlerde. Her neyse sonuç olarak biraz bunların ikisini karşılaştırayım dedim. https://digital-photography-school.com/why-i-use-acdsee-versus-adobe-bridge-for-culling-images-and-more/ birisi benim yerime karşılaştırmış ve makale yazmış. bireysel tercihlerin de ağır bastığını düşünüyorum tercihlerinde ama makalede dikkatimi çeken şey şuydu: ACDSee sizin için diyor fotoğrafları 2 yerde tutuyor, ayrıyeten bi de backup yaptın mı 3 yer diyor. o özellik hoşuma gitti. çünkü benim fotoğraf depolamaktaki en büyük korkum bir anda bir şekilde depolama birimlerimin bozulması. Hatta bir anda bozulmasa bile zaman zaman oluşan bad sectorler vs fotoğraflarda bazen saçmasapan pixel hataları oluşturuyor (fotoğrafta çok denk gelmedim aslında daha çok videolarda denk geldim). Acaba bunlara da dikkat ediyor mu merak ettim. Her neyse ben deneyip göreceğim. Aramızda bu programlardan herhangi birini kullanan var mı? Siz görsel depolamalarınızı nasıl yapıyorsunuz? benim bi emektar harici hdd sırtlıyor ama bir gün bozulursa n'aparım bilmiyorum. ACDSee kurtaracak mı bakalım...

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

picasa'nın fişini çekmeseydi google amca keşke :( 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 451 Toplam Mesaj: 2
fotoğraf acdsee adobe bridge depolama