folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Acer Laptop'um Bios Ekranında Donuyor(Yardım)

Acer Laptop'um Bios Ekranında Donuyor(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

s.a Sayın muridlerim 2 hafta önce teknosadan bi tane acer laptop aldım tek surucuydu bende kurtarma dıskı yaratıp dıskı 2 ye bolmek ıcın yenıden yukledım ama bolmek ıcın hıc bı ıslem sormadı bende ıslem sonlanınca ubuntu ile deneme bolumunden acıp dısk utılıty ile  biçimlendirip yani 2 ye bölüp o sekılde sistemi yukleyeyım dedım ama bu seferde ubuntunun disk utiliy si dıskın bolumlerını sılerken hata verdı ıslemı yerıne getırmedı bende pc yı yenıden baslattım kı artık laptop bıos ekranını gecmez oldu ole bios ekranında saatlerce kalıyor hangı tus kompınasyonunu denersem denım ıse yaramıyor zaten bır sure sonrada dıııııııt dıııııııt ses gelıyor pc donuyor bole bı sorunla daha once karsılastınızmı aksamdan berı kafayı yıcem olmadı bu gun teknosaya verıp garantıye gonderıcem. :(

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

hocam bendede oldu bu hata Bios a girmiyor S.M.A.R.T hatasıydı sanırım :) Hdd de sorun var ytani biçimlendirme hatası oluşuyor hdd yi başka bilgisayara takıp tamamını biçimlendirip sistemini rahat bi şekilde kurabilirsin. Bi bilgisayarcıya götür bilgisayarı onlar da yaparlar hemen. Ama dkkat et bende bi kere 40 tl aldırlar bi daha oldu başka yere götürdüm 5 tl aldılar.. Aldanma yani en fazla 5 liralık işi var :)

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hocam leptopu yeni aldım garantisi cartı curtu var daha 2 yıl sonrasında mecbur garantıye gonderınce bu acılmıs garantı kapsamından cıkmıs demesınler bende aynı sekılde o aklıma geldı ama ne bılım ıcını hıcte acmak ıstemedım.

ıcını acmaya kalırsa buyuk ıhtımal gonderırıım hocam garantıye zaten bı masaustu var bı ısım olujrsa onla hallederım en fazla 1 hafta leptopsuz kalırım sorun degıl :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

mbr kaydı silinmiş olabilir ... bu durumda hdd üzerindeki işletim sisteminin hangi partitionda olduğunu algılamaz ve başlatmaz ...

Kurcalarken benim laptopa oldu ordan biliom :D ... hdd komple biçimlendirmeden önce bunu bi dene bence ... recovery partitionun boşu boşuna gitmesin ...

hiren boot cd (v12) nin xp siyle açıp :

hiren menüsünden:

partition/boot/mbr      ->     BootICE  programı   ->         process MBR     ->      Windows NT6.x MBR      ..... sırasıyla bi dene

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Serdarr bunu yazdı:
    -----------------------------

mbr kaydı silinmiş olabilir ... bu durumda hdd üzerindeki işletim sisteminin hangi partitionda olduğunu algılamaz ve başlatmaz ...

Kurcalarken benim laptopa oldu ordan biliom :D ... hdd komple biçimlendirmeden önce bunu bi dene bence ... recovery partitionun boşu boşuna gitmesin ...

hiren boot cd (v12) nin xp siyle açıp :

hiren menüsünden:

partition/boot/mbr      ->     BootICE  programı   ->         process MBR     ->      Windows NT6.x MBR      ..... sırasıyla bi dene

hocam leptopu verdim garantiyede cd yede gecmiyorkı gecse sorun yokta ılk acılıs bıos ekranında donuyor ne cd ye baglanıyo nede biosa gırebılıyorum hersey kıtlanıyo o ekranda bakalım en az 15 gunde gelır dedı dahada 1 ay olmadı alalı :) nese napalım masaustune talım etcez bıraz daha :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

hiren cd yi flaş bellektende kullanabilion :) ...

valar morghulis ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Serdarr bunu yazdı:

F12 boot menu tusuna bassam bıle hıc bır tepkı vermıyordu hocam oda olmuyordu yanı napalım du bakalım 15 gun beklıcez ısallah saglam gelır laptop :))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    extraordinaryy
    extraordinaryy's avatar
    Erkek

....

Extreme
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatal_17
    fatal_17's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:

Serdarr bunu yazdı:

F12 boot menu tusuna bassam bıle hıc bır tepkı vermıyordu hocam oda olmuyordu yanı napalım du bakalım 15 gun beklıcez ısallah saglam gelır laptop :))

ne yaptin bilader duzeldimi ayni sorun bendede var

Eskiden vali gönderdiğimiz ülkelere şimdi sefir-i kebir gönderiyoruz
Toplam Hit: 2928 Toplam Mesaj: 9