Acil Yardım Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    katonlof
    katonlof's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar
    benim internet siteme sürekli olarak saldırı düzenleniyor;
    bu saldırılardan nasıl kurtulabileceğimi bilmiyorum. sürekli olarak ftp ye giriliyor  ve benim indexlerim siliniyor.
    benim indexin yerine başka bir index atılıyor ve açıklarını kapat gibi yazılar yazılıyor.

şu anda sitemde index yok bu açıkları nasıl kapatacağımı söylerseniz sevinirim.

Sitem : www.mavicizgi.com.tr

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gladiator
    Gladiator's avatar
    Erkek
    hangi dille yapılmış site html ise girmeleri imkansız FTP den Giriyolarsa kullanıcı adı şifreni bilen birisidir hazır forumm kullanıyosanda açıkları çok özellikle install.php silinmesi gerkiyo açıklama yaparsan yardımcı olabilirz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

FTP şifreni biliyorlardır sen değiştirince onlarda değiştiriyorlarsa cpaneline giriyor olabilirler güvenlik sitelerinden kulandığın panelle ilgili güvenlik açığı olup olmadığına bak.makinanı da kontrol et(bilgisayaını) trojan,keylogger vs.bunlardan başka hosting firmanı da değiştirebilirsin adamlar sosyal mühendislik yaparak sürekli şifrelerini değiştiriyor olabilirler.

not: başlığı değiştir lütfem sitem de güvenlik sorunu gibi,konuyla ilgili bilgi veren birşey yaz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek

bişe gözükmüyorki

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    ftpende bir fso olabilir.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek
    birşey bilmeden neden site kuruyorsun ki.İnsan önce bu işlerin nasıl old öğrenir eder ondan sonra böyle site açar ama senin gibi bazılarıda birşey bilmeden site açarlarsa sitelerinin başına bu gibi şeyler gelir.Bence senin amacın burada sitenin reklamını yapmak gibi geldi.

Fak yu!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    katonlof
    katonlof's avatar
    Erkek

bu benim kurduğum ilk site değil zaten size sölediğim sitede bi yayıncılık sitesi reklamada ihtiyacı yoktur. sitede sadece kitap siparişi vb. gibi işlemler yapılabiliyor sadece.

hack felan gibi konularla fazla ilgim yok bu yüzden yardımcı olunur diye yazdım. Site Html bisite bazı spariş sayfaları felan var onlar asp.

sitenin sadece index ini silmişler o kadar şu anda stede index yok diğer sayfalara da zarar vrememiş ler.

Hazır portal felada kullanmadım kendim yazdım daha öncede aynı tabanda spariş sayfaları vardı bu site daha önce 3 kez değiştirildi. (tasarım olarak) ama hiç birisinde böyle bi hack olayı olmadı site ne zaman daha aktif oldu ozaman saldırılar başladı.

ben bu saldırılardan siteyi naısl korurum onu soruyorum size

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    katonlof
    katonlof's avatar
    Erkek
    bu arada ftp ye baktım fso yok
Toplam Hit: 1818 Toplam Mesaj: 8