folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder ACİL YARDIM ÇOK ÖNEMLİ!....

ACİL YARDIM ÇOK ÖNEMLİ!....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onuralp
    onuralp's avatar
    Erkek

bilgisayar açılışta cpu fan failed hatası verdi fan ın üstüne kablo gelmiş kabloyu kenara çektim sonra fanı elimle çevir dim fan çalıştı fakat  aniden pc kapandı.
    sonra power tuşuna bastım hiçbir tepki vermedi anakarta elektirik geliyor görünürde hiçbirsorun yoq cpu yu söktüm ama yine aynı
    bu benim ana bilgisayarım ve çok önemli durum acil yardım bekliyorum.

imzama resim koyabilseydim iyiydi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    zannedersem ki cpu yanmış :S tabi bi warsayım rene burlardaysa yorum yapar

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kısa devre sorunu ancak kısa devre nerde onu bulmak mesele

1.Kasanın yan kapağını aç power reset speaker led lerin takıldığı iğneler varya...anakartta onları çıkar hepsini eline bir tornavida al baştan sona bir sürttür tornavidayı iğnelere...5-6 kez dene baya dene ..oradan pc açılırsa sorun power sw kablosunda...bu sorun varsa reset sw kablosunu power sv olarak kullanırsın çözülür :))

2.İşlemci yanmışolsa bile bilgisayar çalışır ancak monitörün ışığı kırmızı yanıp söner yeşil olmaz...sende hiç bir tepki yoksa işlemci sağlamdır yada bilemeyiz pc nin çalışması lazım.

3.Power zıçmış olabilr...

4.Hiç birisini yapmadan pc nin bütün bileşenleri sök tekrar tak kabloları falan düzgün tak mümkünse ses kartı tv kartı varsa sök..fanlar varsa fanları devre dışı bırak mümkün olduğunca az elektrikle çalıştır....

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu arada geçen pc çalışır vaziyette fan kablosuyla uğraşıordum pat kapandı 200gb sata yandı :(...a4 bilir :))))

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onuralp
    onuralp's avatar
    Erkek

cevap 3 power zıçmış :)

sorun power çıktı. daha önceden benzeri sorunu yapan bir power ım vardı. aşırı derece tozluydu onu temizledim taktım çalıştı. herhalde asus ların toza alarjizi var :)

ilgilendiğiniz için çok saolum

imzama resim koyabilseydim iyiydi.
Toplam Hit: 1457 Toplam Mesaj: 5