folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adsl Modemlerle İlgili Soru

Adsl Modemlerle İlgili Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raikkonen
    raikkonen's avatar
    Erkek
    ya beyler benim internet sürekli kopup geri bağlanıyo yani altta nete bağlanıldı simgesi varya 10 saniyede bir ağ kablosu takılı değil diyo sonra yerel ağ şu an bağlı diyo internet bi gidiyo bi geliyo delirtti beni yaa kablodan mı modem den mi acaba anlamadım birde internet kopunca yani modem kapalı olunca ağ kablosu takılı değil der dimi yani her modem de böylemi bu bende internet gidince bağlantı sınırlı yada hiç yok diyor nasıl hallederim bunu kabloyu değiştirsem düzelir mi acaba?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

yeni bi kablo ile dene en basiti eğer hala aynı hatayı yapıosa ya girişlerden ya modemdendir

evet modemler kapalı iken pc ağa bağlı diğil der zaten elektrik akımı yoktur kablonun bağlı olup olmadığını anlayamaz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek
    Hep aynı aralıklarda kopuyo ise yani hep 20 saniyede yada 1dk da.. modem arayüzünden Time Out yerini bul orayla alakası olabilir.Herhangi bir süre varsa 0 yap orayı eğer klikliyse kliği kaldırırsın..Eğer öyle bişey yoksa ethernet kablonda veya modemde sorun olabilir.Eğer modemin Datronsa :D genelde datronlar bu sorunu çok veriyo ozmn servise yolla :D
Toplam Hit: 1663 Toplam Mesaj: 3