folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adsl Olan Bölgeye VDSL Başvurusu İçin İzlenecek Yol Nedir ?

Adsl Olan Bölgeye VDSL Başvurusu İçin İzlenecek Yol Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Merhabalar şuanda oturdugum adreste 60-65mbps civarında hız alıyorum turknet 85 TL ödüyorum.

Yakın bir zamanda taşınacağım ve taşınacağım bölgede maksimum alt yapı 12mbps gözüküyor adsl yani.

ben herşeyimi internet ile hallediyorum , tv yi internetten izliyorum netflix kullanıyorum 4k hdr tv var apple tv var

nvidia dan oyun oynuyorum vs vs.

Araştırmama göre aynı apartmanda 10 kişi dilekçe verirse oraya vdsl çekmek zorundalarmış ama bizim binada zaten 3 daire var

bunun çözümünü bilen varmı aynı komşu binalar ile birlikte 10 imza toplasam mesela yeterli olur mu ?

En kötü ihtimal turkcell superbox almak zorunda kalacağım ama onada 20mbps için 199 TL vermek zorunda kalacağım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Merhabalar şuanda oturdugum adreste 60-65mbps civarında hız alıyorum turknet 85 TL ödüyorum.

Yakın bir zamanda taşınacağım ve taşınacağım bölgede maksimum alt yapı 12mbps gözüküyor adsl yani.

ben herşeyimi internet ile hallediyorum , tv yi internetten izliyorum netflix kullanıyorum 4k hdr tv var apple tv var

nvidia dan oyun oynuyorum vs vs.

Araştırmama göre aynı apartmanda 10 kişi dilekçe verirse oraya vdsl çekmek zorundalarmış ama bizim binada zaten 3 daire var

bunun çözümünü bilen varmı aynı komşu binalar ile birlikte 10 imza toplasam mesela yeterli olur mu ?

En kötü ihtimal turkcell superbox almak zorunda kalacağım ama onada 20mbps için 199 TL vermek zorunda kalacağım.

kasım ayından beri aynı konu için kendimi yırtım sonuç = yok.  Cimer 2-3 kayıt, BTK 2-3 kayıt, Telekom 10-15 kayıt, Kullanmış olduğum ISS firması zaten bişe yapamıyor telekom alt yapısı. Twitter, instagram, facebook gibi platformlardan sayısız yazı ve kayıt. Sonuç gene yok. İnş sen yapabilirsin ve nasıl yaptığını paylaşırsında bizede yol gösterir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sokakta fiber yoksa işin çok zor. Cimer, BTK, Açık kapı, Şikayetvar vs hepsine dal derim şimdiden.

https://www.tahribat.com/forum/isteyen-herkese-1-haftada-fiber-internet-243977

Şöyle bir şeyde vardı güya. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

her daire 3 er tane çocuk yapsın

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

ttnetten sorgulama yapınca hipernet var diyör benim sokakta eve gelen 3mbps ila 10mbps arasında, adamlara söyleyince senin kol bozuk diyorlar:D

imza
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ev alma internet al.... Bol şans....

(200 tl 20mbit için verene kadar ne kadar nefret etsem de vodafonun herşey sınırsız tarifesini denemeni tavsiye edeceğim)

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

(200 tl 20mbit için verene kadar ne kadar nefret etsem de vodafonun herşey sınırsız tarifesini denemeni tavsiye edeceğim)

Vodafone şuan 10 megabiti 80 lirayada veriyor ama hızı beğenmedi Tayfun. DH forumda birisi almış. Upload çok iyi. Bence gideri var.

10 megabit diye satıyorlar ama şuanlık hız sınırı yok. Baz istasyonu ne veriyorsa o kadar alıyormuş. Geceleri 60 megabite vuruyormuş. Sanırım altyapıyı test ediyorlar.

Verdikleri modemde bu. İcabında harici antende takılabiliyor köy gibi sıkıntılı yerler için.

https://www.youtube.com/watch?v=MP96dnQuwzU

mkyb tarafından 20/Nis/20 21:57 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Vodafone şuan 10 megabiti 80 lirayada veriyor ama hızı beğenmedi Tayfun. DH forumda birisi almış. Upload çok iyi. Bence gideri var.

10 megabit diye satıyorlar ama şuanlık hız sınırı yok. Baz istasyonu ne veriyorsa o kadar alıyormuş. Geceleri 60 megabite vuruyormuş. Sanırım altyapıyı test ediyorlar.

Verdikleri modemde bu. İcabında harici antende takılabiliyor köy gibi sıkıntılı yerler için.

https://www.youtube.com/watch?v=MP96dnQuwzU

valla denemek lazım ama 10 mbps alacak olsam zaten daha ucuza 14 mbps alırım adsl 

Toplam Hit: 10849 Toplam Mesaj: 8
adsl vdsl