Afrika"Da 700 Milyon İnsan Açlıktan Ölecek!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Evet arkadaslar,şaka gibi geliyor demi?

Afrika'daki kuraklık bu seneden itibaren önü alınamaz derecelere ulaştı-her 25 yılda bir kıtlık yaşayan kara kıta,bu sefer gerçekten çok kritik bir noktada!Yıllardır Avrupa'nın sömürülerine boyun eğen koca kıta,şimdi ise vefasızlıkla savaşıyor-hiç bir yardım eli yarasına merhem olamıyor!Amerikanlıların ne süt tozu,nede HAYVANLARINA bile yedirmeye layık görmedikleri kuru gıdaları bu kritkik noktada işe yarayacak!! Şimdi kendinizi bi düşünün,şuan ki halinizi ve muhakkak şükredin!Orda her 40 sn.de bi çocuk (0-6 yaş) aids ve açlıktan ölüyor!ARkadaslar-düşünün ya açlıktan insanlar kameralar önünde ölecek,bilmiyorum hatırlıyor musunuz-bi foto vardı,akbaba 5-6 yaşındaki bi Afrikalı çocuğun yanında bekliyordu ölemsi için-çocukta iki büklümdü ve ölümü bekliyordu-bu foto yılın fotosu olmuştu!O foto yu eminim çoğunuz gördü....

http://www.ihh.org.tr/cgi-bin/index.pl?mod=news;op=news_id;id=1640;cat=35

geniş biçimde haberin içeriği burda!!!

Sizde vicdanınızı dinleyin ve günde 3 öğün yediğiniz her yemeğin az da olsa hakkını vermeye çalışın!Şahsen bende kampüste bişiler başlatmak istiyorum!!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    coktan ölmüşlerdir

bassinyourface
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    Niye taşınmıyolar ordan?

:)

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    Osiris taşınmak derken neyi kastediyorsun ? Günlük bulabilecekleri yiyecek neredeyse hiç yok.. Biz arkadaşımla beraber bir vakfın yardımı ile buna dair kağıtlar dağıtıyoruz ve bağışta bulunmalarını sağlıyoruz.. Vakıf ismini fln vermek isterdim ama çekindim... Anlaşılacağı gibi KÖRÜZ!

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    Osiris kardeş galiba neden başlığı başka bi yere taşımıosun demek istedi.
    öle dimi kardeş.benim tanıdığım Osiris böle bi konuda böle bi espri yapmaz.
    başlık yanlış yerde ya onu dio

... sorcerer & musket ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    di :)

Bence her ülke vergilerine afrikaya yardım payı eklemesi lazım. Büyük şirketlerin belirli bir yüzde vermek zorunda bırakılması lazım. Şimdi bu yardım işlerini şirketlerde zorla yapıyorlar yeni yasalar getirilcek galiba çünkü o kadar para kazanıp göz boyamak için gereksiz yerlere yardım yapıyorlar. Şu anda bulunduğumuz dünyada yardım için para vermek lüks gözüküyor, her bişiye yardım yapan kameralarla gidiyor. Doğrusu bu mudur? değildir.

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX1453
    ZyreX1453's avatar
    Erkek
    Bence maddi yardımlar çok mantıksız.Oraya para vermek birşeyi değiştirmiyor ki.Gönderilen gıdalarda geçici bir çözüm.Oraya temelli yardımlar yapmak lazım..Afrikaya sömürmek harici gidilmediğinden ne yerli sermaye var ne de yabancı yatırım..Giden yabancı serrmayede madenler için gidiyor zaten..Ayrıca çok şeyin değişmesi lazım o kadar basit değil durumları..O yüzden geçici çözümlerin hepsi faydasız olur,yine aynı yardımı yapmak lazım gelir..Birde üreme sorununun çözülmesi gerekli tabi..Bu konularda brşey yapılmadıkça verilen paralar buralara harcanmadıkça ne kadar para yardımı yapsak boş..

Beyaz adam bize sayısını hatırlayamadığım kadar çok söz verdi. Bunlardan sadece birini tuttu. Sonunda topraklarımızı elimizden alacağını söylemişti. Sadece bu sözünü yerine getirdi...
Toplam Hit: 1949 Toplam Mesaj: 7