After Effect & Oyun ( Pc Onerisi )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar uzun zamandir donanimdan uzagim,dolayisiyla hangi parcalarin daha iyi performans sagladigini bilemiyorum,asagidaki ozelliklerdeki gibi bir kasa almayi dusunuyorum.Pc de web isleri,after efect,edius calisma ve renderleri,oyunda oynariz :) Fiyat verebilecek arkadaslardan fiyat da alabilirim.Onerilerinizi bekliyorum.

CAS: CoolerMaster HAF-X Full Tower Gaming Case W/ Side-panel Window 1x230mm Red LED Fan, 1x200mm Fans, 2xFront USB 3.0 Port

CD: 24X Double Layer Dual Format DVD±R/±RW + CD-R/RW DRIVE. 

CPU: Intel® Core™ i7-4770K Quad Core 3.50 GHz 8MB Cache LGA1150 + HD Graphics ***Overclockable XXX**

FAN: Cyberpower Advanced WaterCooling Large Kit (Including 360m Radiator, 750res Pump/Reservoir

HDD: 240 GB Intel 335 Series SATA III Gaming MLC Solid State Disk(Single Drive)

HDD2: 1TB SATA-III 6.0Gb/s Cache 7200RPM Hard Drive  (Single Hard Drive)

MEMORY: 32GB (4x8GB) DDR3/1600mhz Dual Channel Memory [(Kingston HyperX Blu w/Heat Spreader)

MOTHERBOARD: Asus Maximus VI Hero Intel Z87 Chipset, ATX Mainboard w/ 4 RAM slots,

POWERSUPPLY: 850 Watts Power Supplies (CoolerMaster 850watt Silent Pro M2 

VIDEO: NVIDIA GeForce GTX 780 3GB 16X PCIe 3.0 Video Card  (Major Brand Powered by NVIDIA)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

anakartin iyi ama msi falan onlara gecsen daha iyi olur gibime geliyor asuslar biraz dertli

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

powersupply az değil mi hoca? sadece ekran kartı 250 W çekiyor.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

psu1xxx olsa sankim daha iyi olurdu.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

anakartin iyi ama msi falan onlara gecsen daha iyi olur gibime geliyor asuslar biraz dertli

Gördüğüm HDD yiyen iki tane anakart var ASUS marka. Eski serilerden de yanan 2 tane gördüm 3 ay içinde. PSU kaynaklı arızalar olduğunu düşünsemde yine de hoş değil.

PSU'yu biraz daha güçlü alın. %80 verimle özellikle 12V kanalındaki gücü sağladığından emin olmalısınız. Yabancı forumlar bu konuda iyi...

SSD gerçekten gerekli mi? RAID 0+1 tercihim olurdu.

Önerim, ne kadar az parça o kadar az sorun. 4*8 yerine 2*16 bellek düşünebilirsiniz.

Yakın zamana kadar Kingston bellek parçaları kullansam da en son G-Skill marka aldım, memnumum. Alacağınız belleklerin seçtiğiniz anakart kullanım kılavuzunda "denenen bellekler" sayfasında yer aldığını bilmek aklınızdan birkaç soru işaretini silebilir.

Bu sisteme bir de KGK (kesintisiz güç kaynağı) eklemenizi tavsiye ederim.

Kasayı bilemiyorum fakat ön panel HD ses destekli ve kaliteli kart okuyucuya sahip olması önemli.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1378 Toplam Mesaj: 6