folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ağ Bağlantısı Veri Paylaşımı Ve Raid Yardım

Ağ Bağlantısı Veri Paylaşımı Ve Raid Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

arkadaşlar liseler akıllı tahta olayına geçtiği için hocalar interaktif şeyler kullanmak istiyorlar tahtalarda deepfreeze var  flash diskte taşımak istemiyor.. yada flash'a sığmıyor vs

bende ağa bir bilgisayar atayım buna 3 4 hdd takıp raid yapayım sonra networkte dosya paylaşımı yapayım ne halleri varsa görsünler istiyorum

şimdi bu verilerin bulunacağı cihazın cpu ram vs yüksek olması şart mı 30 sınıf var fakat hepsi aynı yükte kullanmazlar diye düşünüyorum 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam raid 1+0 olarak arastirirsan iyi olur hem performans hemde yedekli gitmis olursun daha sonra format bittikten sonra boldugun diski patlasima acarsin diger bilgisayarlarin masaustune kisayol atarsin sorun cozulur avantaji flash bellekle ugrasmassin dezavantajı yeni bisey atilmasi gerektiginde kimse dosya atamaz senin haricinde(bilgisayara erisim vermedigini varsayoyorum)

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Para varsa en ucuz RAID 1'li NAS'ı alın. Olsun bitsin.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

File server icin her makina olur. Disklerin neladar hizli da olsa networken okuyup yazacagi icin. Onemli olan network ve permission ayarlarin.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Benim merak ettiğim tek husus şu.. raid yapacağım cihazın cpu p4 falan olsa ram 2 gb olsa sıkıntı yapar mı ağ hızı ve raid in sağladuğı hız yeter mi

Toplam Hit: 866 Toplam Mesaj: 5
vestel akıllı tahta raid